Вночі стало відомо про зліт 3 бомбардувальники Ту-95. Саме з них ворог випускає ракети під час масованих обстрілів.

Дивіться також "Шахеди" над Одещиною та Дніпропетровщиною: у низці областей повітряна тривога

Зліт з аеродрому Оленья

Повітряні сили повідомили про зліт 5 бомбардувальників Ту-95 з аеродрому Оленья. Крім цього, там уточнили, що зафіксовано виліт орієнтовно 5 бортів Ту-22м3. Моніторингові канали припустили, коли Ту-95 будуть біля пускових рубежів, звідки вони зможуть запустити ракети по українській території.

Відповідно до їхньої інформації, у разі бойового вильоту входження до Саратовської області та Каспій-Волгодонського регіону очікується розрахунково з 02:30 по 04:30.

Відповідно запуск ракет та їх можливе входження у повітряний простір України ймовірне починаючи з 03:30 по 05:30. Росія постійно використовує ці бомбардувальники для масованих атак по Україні. Останнім часом найчастіше ворог цілить по енергетичній інфраструктурі. Ці атаки прогнозували на зиму, однак ворог діє інакше. Внаслідок цих атак енергосистема суттєво постраждала, тож в Україні діють графіки відключень світла.

Лише з початку 2024 року ворог здійснив уже 14 масованих атак. За даними The Military Balance, на кінець 2022 року росіяни мали у своєму розпорядженні 60 літаків Ту-95МС. Втім, реальна кількість боєздатних бомбардувальників цього типу суттєво менша. Мова про близько 45 одиниць Ту-95МС та 18 Ту-95МСМ. Частину цих літаків на озброєння країни-агресорки передала сама Україна.

Зафіксовано пуски

Повітряні сили о 3:30 повідомили, що зафіксовано ймовірні пуски крилатих ракет із стратегічних бомбардувальників.

Росія масовано атакувала Україну 8 травня

  • Російська армія 8 травня завдала чергового масового удару по Україні, застосувавши різні типи ракет та "Шахеди". Ворог спрямував свою атаку на енергетичну й критичну інфраструктуру нашої держави.
  • Командувач Повітряних сил Микола Олещук повідомив, що під час масованої атаки на Україну 8 травня росіяни застосували 76 засобів повітряного нападу. Серед них було 55 ракет та 21 ударний безпілотник.
  • У Міненерго розповіли, що вночі 8 травня ворог вкотре атакував українську енергоструктуру. Під ударом опинилися об’єкти генерації та передачі електроенергії у Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях.