Літаки окупантів же намагалися випалити все корисне, що залишилося на звільненому острові. Окрім цього, залишається загроза ударів з моря, де досі є кілька десантних і заряджених ракетами кораблів. Про це повідомили в оперативному зведенні командування "Південь".

Зауважте Заїла платівка: Росія підтвердила вихід зі Зміїного – знову кажуть про "жест доброї волі"

Яку техніку на Зміїному ліквідували

Росія завдала авіаудару по звільненому острову запалювальними боєприпасами. У такий спосіб там нищили техніку, яку окупанти не встигли забрати під час відступу.

Військова операція із зачищення Зміїного від вражин триває. Протягом дня, за результатами дорозвідування, виявлено і знищено реактивну систему залпового вогню "Град", зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир-С1", три одиниці броньованої та автомобільної техніки, автоцистерну та район укриття іншої техніки,
– повідомили в командуванні.

Наша розвідка зафіксувала у північно-західній частині Чорного моря 2 ворожі ракетні кораблі. Вони мають на бортах майже півтора десятка крилатих ракет. Також поряд є 3 великі десантні кораблі. Проте росіяни засвоїли уроки своїх потоплених суден. Тому тримають флот на великій відстані від українського узбережжя.

Детальніше про ситуацію на Зміїному та у Чорному морі: дивіться відео

Головне про звільнення Зміїного

  • 30 червня командування "Південь" повідомило, що наші ракетні та артилерійські підрозділи почали гатити по ворогу на цьому острові. Росіяни зазнали значних втрат живої сили та техніки й почали звідти втікати.
  • Згодом це підтвердив і головнокомандувач Збройних Сил Валерій Залужний. Він оприлюднив відео, на якому було видно атаку по росіянах на острові. "Низький уклін конструкторам та виробникам української самохідної гаубиці "Богдана", яка відіграла важливу роль у звільненні острова. Подяка іноземним партнерам за надані засоби ураження", – написав генерал.
  • Увечері це прокоментував у своєму зверненні й Володимир Зеленський. Президент подякував кожному з українських воїнів, які були залучені до цієї операції. Також наголосив на тому, що це важливий стратегічний здобуток.

До теми – з'явилися супутникові фото Зміїного після деокупації: дивіться відео