Окрім нього на борту перебувало ще щонайменше дев'ятеро осіб, однак наразі літак зник безвісти. Про це йдеться в заяві офісу президента Малаві.

Дивіться також Головна інтрига російського економічного форуму: хто приїхав до Путіна

Літак із віцепрезидентом Малаві на борту зник з радарів

За даними BBC, літак зник з радарів після того, як вилетів зі столиці країни Лілонгве в понеділок вранці, 11 червня. Борт мав приземлитися в міжнародному аеропорту Мзузу на півночі країни відразу після 10:00 за місцевим часом.

Після цього президент Малаві Лазарус Чаквера наказав провести пошуково-рятувальну операцію після того, як представники авіації не змогли зв'язатися з літаком. Ба більше, Чаквера скасував свій запланований виліт на Багамські острови.

Серед інших пасажирів рейсу були дружина пана Чіліми, Мері, і низка чиновників з партії Об’єднаного руху за перетворення (UTM) віцепрезидента. Причина зникнення літака поки що невідома.

Громадськість буде в курсі будь-якого розвитку подій у міру встановлення фактів,
– заявили в офісі президента.

Станом на цю хвилину додаткову інформацію з'ясовують. Пізніше буде оприлюднено подробиці стосовно цього інциденту.

Що відомо про Чіліму

Пан Чіліма прямував, щоб представляти уряд на похованні колишнього міністра кабінету Ральфа Касамбари, який помер три дні тому.

До політичної кар’єри він обіймав ключові керівні посади в транснаціональних компаніях, таких як Unilever і Coca Cola. Відомо, що 51-річний Чіліма є віцепрезидентом південноафриканської країни з 2014 року. Чоловік одружений, має двох дітей.

Нещодавно був подібний інцидент

  • Американський вертоліт Bell 212, на борту якого був Ібрагім Раїсі разом з міністром закордонних справ Хусейном Аміром-Абдуллахіаном та ще кількома іранськими високопосадовцями, розбився 19 травня на північному заході Ірану.
  • Рятувальна операція тривала кілька годин поки не було знайдено місце падіння гелікоптера та тіла загиблих. В Ірані було оголошено траур через загибель Раїсі та відбувся масштабний похорон, який зібрав тисячі іранців.
  • В Ірані мають відбутися позачергові вибори президента. Реєстрація кандидатів на цю посаду тривала з 30 травня по 3 червня. Після передвиборчої кампанії, яка відбудеться з 12 по 27 червня, пройдуть вибори президента Ірану – 28 червня 2024 року.
  • Журналісти звернули увагу на те, що у загибелі Раїсі є низка дивних обставин. Зокрема із трьох гелікоптерів, які летіли колоною, розбився лише один. Пілотів в останній момент замінили, а в список пасажирів внесли корективи.
  • Співчуття щодо загибелі Раїсі висловили тільки декілька країн, зокрема Румунія. Це обурило людей, адже уламки іранських дронів, які запускала Росія, не раз падали на території країни, поблизу населених пунктів. Користувачі соцмереж були обурені подібною заявою.