Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко розповів 24 Каналу, що росіяни використовували "Тунці" для патрулювання та спостереження ситуації в Чорному морі. Також вони могли здійснювати диверсійну діяльність.

Дивіться також Вибухова ніч: у ГУР показали епічне відео знищення катерів "Тунець" у Криму

Як Росія використовувала знищені "Тунці"

Коваленко розповів, що ці катери є небезпечні, адже вони можуть не лише здійснювати патрулювання прибережної зони, а й диверсійну діяльність. Тому їх знищення – це знищення потенційної бойової одиниці.

"Тунці" – це кораблі 4 рангу, які залишаються на узбережжі насамперед для патрулювання, тому росіяни ніяк їх не убезпечили. Крім цього, окупанти використовують їх для патрулювання Керченського мосту, тому вони потрібні Росії для підтримки рівня спостереження ситуації в Чорному морі.

У такий спосіб були знищені в перспективі можливості росіян щодо перехоплення з катерів якихось надводних об'єктів або для підвищення їх рівня спостереження з морського рівня,
– підкреслив військово-політичний оглядач.

Проблеми росіян у відбитті атак ГУР

За словами Коваленка, росіяни не мають ефективної протидії морським дронам. Максимальний дієвий засіб – це ударні гелікоптери, які не є ефективними вночі. Також росіяни мають проблему з оперативною роботою у складних метеоумовах.

Це впливає на якість пілотування та виконання бойового завдання. Тому і підвищується вірогідність ураження об'єкта саме вночі,
– зазначив військово-політичний оглядач.

Однак Україна використовує морські дрони й вдень, намагається нанести ураження в будь-який час доби. Це свідчить про постійний тиск на тимчасово окуповані території Криму.

Знищення російського флоту: останні новини

  • ЗСУ уразили ракетоносій "Циклон" в Севастопольській бухті у Криму 19 травня. Окупанти зазначили, що "докази" вказують на те, що судно затонуло біля причалу: щогла, що виступає з води, силует затонулого судна, різні рятувальні судна поряд.
  • Також ЗСУ знищили російський морський тральник "Ковровець". Головне його завдання – проведення суден, розвідувальне та контрольне тралення, прокладання коридорів у мінних полях тощо.
  • Підрозділ ГУР МО України Group 13 знищив швидкісний російський катер серії "Мангуст" 12150 у районі бухти Вузька в Криму. Це достатньо новітня розробка окупантів, у чорноморській акваторії їх залишилось не так багато.