У ніч із 4 на 5 березня 2024 року спецпідрозділ ГУР МО України Group 13 атакував патрульний корабель "Сергій Котов" Чорноморського флоту Росії.

Читайте також Потопили "Сергія Котова" та ще 2 судна: що відомо про українські морські дрони Magura V5

Деталі потоплення судна на перехопленому записі озвучив командир 184-ї бригади кораблів охорони водного району Росії, у чиєму підпорядкуванні, власне, і перебував патрульний катер.

Що сказали окупанти

За словами командира бригади, "Сергій Котов" ніс "бойове чергування з приповітряної оборони", атакували його близько 00:50 5 березня.

Був атакований 5 БЕКами (безекіпажними катерами – 24 Канал). Не знаю, як там боролися вони з ними 40 хвилин. Тому що за 40 хвилин до цього була інформація, що в районі "Котова" 5 БЕКів. Там і вертоліт був, сам корабель, бл***ь, з озброєнням, АК-176 630,
– сказав на записі окупант.

Що відомо про знищення російського корабля

  • Джерела ЗМІ в розвідці вранці 5 березня повідомили, що українські морські дрони ГУР уночі атакували російський корабель проєкту 22160 "Сергій Котов".
  • Згодом у ГУР пояснили, що судно вразив спецпідрозділ Group 13 разом із Військово-морськими силами ЗСУ та за підтримки Мінцифри.
  • Унаслідок атаки морськими дронами Magura V5 російський корабель проєкту 22160 "Сергій Котов" зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів. Розвідники показали момент ураження корабля "Сергій Котов".
  • Українська розвідка сказала, що орієнтовна ціна корабля "Сергій Котов" становить 65 мільйонів доларів.