Про це 24 Каналу розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, зазначивши, що росіяни зазвичай використовують ці човни для спроб перекидати живу силу на острови. Проте він не підтвердив, що так відбувалось цього разу.

Дивіться також Морські дрони дистанційно уразили 4 російські кораблі, – WSJ про унікальні операції СБУ

Човнів досить багато

Водночас за допомогою цих човнів росіяни здійснюють переміщення між позиціями, ротацію, перекидають БК, евакуюють своїх 200-х і 300-х.

Лівий берег, де перебуває ворог, має велику кількість малих островів. Тому для окупантів ці човни – засіб пересування. В інший спосіб там неможливо перебувати,
– пояснив Дмитро Плетенчук.

Відповідно військова логістика ворога на цьому напрямку здебільше складається з тих човнів, які вони відібрали у місцевих жителів на Лівому березі. На Херсонщині дуже багато рибалок, які мають човни.

"Так само це стандартні плавзасоби морської піхоти Росії. Окупанти раніше перекидали на лафетах з окупованого Криму якісь човники для забезпечення своєї діяльності. Там їх досить багато і тому важливо їх знищувати, адже вони завжди з особовим складом", – пояснив речник Військово-морських сил ЗСУ.

Читайте також Перетворюються на підводну морську піхоту, – Братчук розповів, як ворог штурмує острів Нестрига