Речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону зазначив, що не можна повідомляти про всі деталі збиття винищувачів. Однак він наголосив, що засоби, які має Україна, можуть працювати на доволі великій відстані.

Дивіться також Ворог просувається в районі Авдіївки та до Часового Яру: як змінилася лінія фронту за тиждень

Україна має інструменти

Юрій Ігнат розповів, що Україна має засоби, які дають їй змогу збивати російські Су-34 на тому чи іншому напрямку. Робота ведеться майже щодня, і ворог не почувається так само вільно, як раніше. Україна має засоби, які дають їй можливість відпрацьовувати по винищувачах.

Отримали Повітряні сили додаткові інструменти. Звісно, їх дуже й дуже мало, щоб закрити таку величезну територію – лінію фронту,
– зазначив Ігнат.

Речник наголосив, що ці літаки знищуються на великих відстанях. Як додав Ігнат, він хотів би бачити, як катапультуються російські пілоти чи горить ворожий винищувач, однак такої можливості немає. Робота ведеться на 100, а то й більше, кілометрів углиб оборони противника.

Подивіться, на яких відстанях було знищено А-50. До речі, сьогодні шостий день без А-50 в Азовському морі, і це доволі приємний для нас факт, що окупанти не знають, як далі використовувати ці літаки, якщо вони можуть піти за російським кораблем,
– повідомив він.

Російські винищувачі вже не почувають себе настільки вільно, оскільки вони мають підлітати ближче, щоб скинути авіабомбу. А це може бути квитком в один кінець, тому росіяни починають діяти обережніше.

Російський літакопад

  • Раніше Ігнат розповідав, що російські винищувачі-бомбардувальники Су-34 залітають в зону ураження наших систем ППО, коли намагаються скинути авіабомбу. Як зазначив речник, на жаль, систем не так багато, але якщо грамотно сплановано дії, то українці бачать успішні звіти.
  • Також Юрій Ігнат повідомляв, що російські пілоти вже не так нахабніють і працюють із великої відстані. Однак навіть там вони потрапляють у зону ураження.
  • Раніше у Forbes припустили, що успіх ЗСУ в збитті російських літаків пов'язаний із використанням цінних ракет до Patriot і NASAMS, а також сліпих зон росіян після втрати ними третини літаків далекого радіолокаційного виявлення А-50.