Пряма трансляція на
Останні випуски

Знову сутички: поліція застосувала сльозогінний газ проти "жовтих жилетів" у Парижі – відео

Знову сутички: поліція застосувала сльозогінний газ проти "жовтих жилетів" у Парижі
Знову сутички: поліція застосувала сльозогінний газ проти "жовтих жилетів" у Парижі / Фото з відкритих джерел

У Парижі поліція застосувала сльозогінний газ проти "жовтих жилетів", які кидали у правоохоронців пляшки і каміння.

Про це повідомляє Le Figaro.

Читайте також: Представника "жовтих жилетів" Еріка Друє затримали в Парижі, – ЗМІ

24 канал повідомляв, що у Франції тривають мирні акції протесту "жовтих жилетів", які незадоволені політикою уряду.

Ця сутичка стала першою в Парижі упродовж здебільшого мирного дня протестів в суботу, 5 січня. Інцидент трапився на набережній Сени неподалік від мерії Парижа. Варто додати, що учасники протесту кидали пляшки і каміння в поліцейських, тому ті відповіли сльозогінним газом.

Восьма за рахунком хвиля протесту "жовтих жилетів", які висловлюють невдоволення політикою уряду та президента Макрона, проходить у суботу, 5 січня, в Парижі, Бордо, Тулузі, Ліоні та інших французьких містах.

Хто такі "жовті жилети" та чому вони з'являються мало не в кожній країні?Протести "жовтих жилетів" почалися з Франції. Це були водії, які протестували проти підвищення цін на пальне, екологічного податку, а також проти "несправедливої політики уряду", що підриває купівельну спроможність населення. Стихійний рух незадоволених зростанням цін на пальне виник в соціальних мережах. Протестувальники впізнають один одного завдяки жовтим аварійним жилетам, які вони кладуть під лобове скло автомобілів.


Протести у Франції

У Парижі вже були і сутички з поліцією, і сльозогінний газ, і БТРи на вулицях, і барикади, і палаючі шини, і тисячі затриманих. Президент Франції Макрон запропонував провести дебати-переговори за участю всієї країни, а потім йому на думку спало ввести надзвичайний економічний стан, який може обійтися у 10 мільярдів євро (та його ще не ввели). 9 грудня учасники масових протестів у Франції оприлюднили список вимог до влади країни. Цей список складається з 25 пунктів. Серед них, зокрема, реформа оподаткування, підвищення зарплат, доступне житло.

Словом, у Франції протести не вщухають. Більше того – надихають інші країни. Так, те, що починалось як невдоволення водіїв, перетворилось на протестний рух громадян різних країн проти підвищення цін не тільки на пальне. Тепер "жовті жилети" – це ті, хто відстоюють свої права у той спосіб, який їм здається правильним.

Далі акції "жовтих жилетів" відбулись у Бельгії, Нідерландах, Греції, Великобританії, Ізраїлі, Польщі. А в Єгипті заборонили продавати жовті жилети, щоб протести до них не дістались.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі