Про зняття арештів заявили у "Газпромі", повідомляє ТАСС.

Зверніть увагу: "Нафтогаз" відкликає позови проти "Газпрому" на 12 мільярдів доларів: чи варто шукати зраду

Російський газовий холдинг зазначає, що зобов’язання суду щодо арешту активів "Газпрому" в Англії були припинені 14 січня 2020 року.

Крім того, адвокати "Нафтогазу" 10 січня надіслали листи на адресу адвокатів "Газпрому" і нідерландських компаній групи "Газпром". У них йшлося про зняття арештів в Нідерландах.

Що стосується активів в Люксембурзі, то 11 січня "Нафтогаз" і "Газпром" підписали акти про відкликання вимоги щодо арештів від лютого та липня 2019 року. Адвокати української компанії 13 січня 2020 року направили листи на адресу люксембурзьких банків і компаній, щодо яких були прийняті арешти.

У результаті усі арешти з активів "Газпрому" зняли.

Що цьому передувало

  • "Нафтогаз" та "Газпром" 30 грудня 2019 року підписали новий контракт на транзит газу на 5 років. Мінімальний гарантований транзит – 65 мільярдів кубометрів газу в перший рік і по 40 мільярдів у наступні чотири.
  • Зняття арешту було частиною газової угоди, яку Україна та Росія підписали 30 грудня.
  • Угода передбачає відкликання всіх арбітражних і судових позовів один проти одного, щодо яких не прийняті остаточні рішення. А також відмову в майбутньому від усіх можливих претензій за контрактами на постачання і транзит газу від 19 січня 2009 року.
  • Відповідно до нового контракту, "Газпром" виплатив Україні 2,9 мільярда доларів в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу.