Загалом такі прохання прокуратури нардепи від цієї фракції будуть підтримувати. Про це сказав перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, пише Укрінформ.

Що треба знати: Збитки на понад 60 мільйонів гривень – "Укрзалізниця" передала СБУ докази проти Дубневичів

Засідання Комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР має відбутися 30 жовтня. На цьому засіданні мають розглядати подання генпрокурора про надання Радою згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Ярослава Дубневича.

Будемо підтримувати зняття недоторканності. І я думаю, що більшість депутатів будуть підтримувати решту заходів, якщо прокуратура буде просити про це,
– сказав Корнієнко.

У чому підозрюють Дубневича?

Ярославові Дубневичу планують оголосити підозру щонайменше у двох епізодах

  • неправдиве декларування – порушення антикорупційного законодавства.
  • причетність до корупційних схем через закупівлі для підприємства "Укрзалізниці".

Мовиться про використання службового становища. Через підставні фірми отримали понад 90 мільйонів гривень. Слідство вважає, що гроші були отримані контрольованими народним депутатом та його спільниками юридичними особами через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції.

Водночас народний депутат неодноразово використовував своє службове становище в інтересах спільників. У результаті вони використовували "зароблені" гроші на власний розсуд.

Що треба знати про Дубневичів?

  • Ярослав Дубневич потрапив у Раду в 2012 році. Богдан Дубневич приєднався до нього після Революції гідності. Обидва вступили до БПП. У Верховній Раді минулого скликання молодший Дубневич очолював транспортний комітет. А старший входив до бюджетного.
  • Дубневичі володіють корпорацією з будівництва залізничних колій. Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрює, що старший із братів лобіював інтереси власних підприємств, аби отримати держзамовлення від "Укрзалізниці". А ще вони ексклюзивно постачають "Укрзалізниці" скоби для скріплення рейок і шпал.
  • Журналісти розслідували, що одна із близьких до Дубневичів фірма у 2014 році отримала замовлень від Укрзалізниці на 103 мільйони гривень, у 2015 році – на 170, а у 2016 – на 300 мільйонів гривень. Хоча прізвища Дубневичів не фігурують у тендерній документації. Фірми очолюють менеджери, які раніше працювали у їхніх компаніях.
  • Оборудки з Укрзалізницею – не єдина схема, до якої причетні Дубневичі. Зокрема, НАБУ розслідує резонансну справу про розкрадання 300 мільйонів кубометрів газу на суму 1,4 мільярда гривень.