Джозеф Байден 15 лютого записав спеціальне відеозвернення, повідомляє 24 канал. Воно повністю стосується можливої ескалації на кордонах України.

Більше до теми Байден виступає з терміновим зверненням щодо України: онлайн-трансляція

"Ми готові захищати свободу"

Президент США запевнив, що якщо Росія вторгнеться до України – це буде "рана, яку Росія завдасть сама собі". Згодом він уточнив – і США, і інші світові партнери рішуче відреагують санкціями та обмеженнями. Усе заради того, аби захистити вільний вибір України.

Ми сильно відповімо, якщо Росія піде на нову атаку проти України… Ми захищатимемо свободу. Ми готові заплатити будь-яку ціну,
– сказав президент США.

Байден підкреслив, що наразі партнери єдині у своїй думці, як ніколи. Відтак готові ввести санкції навіть проти "Північного потоку-2". Він, за словами Байдена, не буде "доведений до кінця". Проте при цьому США зробить усе для того, аби на нафтовому ринку не утворився колапс через дії Росії.

Свіжі санкції проти Росії: головне

  • Однією з перших у ситуацію втрутилася Велика Британія. Там 10 лютого схвалили закон про режим найжорсткіших санкцій проти Росії.
  • Обмеження запровадять у разі нового вторгнення країни-агресорки в Україну і вони стосуватимуться найближчого оточення Путіна і його самого.
  • В адміністрації президента Сполучених Штатів раніше вже теж говорили, що готують нові санкції.
  • Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що санкції ЄС та США будуть надпотужними і завдадуть непоправної шкоди економіці Росії.
  • Втім, наразі вводити так звані "превентивні" санкції не будуть. І США, і Європа говорять лише про накладання санкцій постфактум – у разі, якщо Росія наважиться на нове вторгнення.