Політик виступив з терміновим зверненням у вівторок, 15 лютого. Байден, як і анонсували раніше, почав свій виступ о 22:30 за українським часом, повідомляє 24 канал.

Зверніть увагу Макрон і Байден домовилися перевірити, чи відвела Росія війська від України

Заяви президента США

Байден прокоментував загрозу нового російського вторгнення в Україну. "США готові, щоб не сталося", – запевнив американський президент. Він підкреслив, що потрібно дати шанс дипломатичному врегулюванню кризи. При цьому, Вашингтон не жертвуватиме своїми основними принципами у переговорах з Москвою.

"Будь-яка держава має право на суверенітет та територіальну цілісність території. Має повну свободу вибирати власний шлях розвитку та зв'язки з тими чи іншими державами", – додав політик.

Якщо Росія знову атакує Україну, світ їй цього не вибачить,
– попередив Байден.

Водночас політик поспішив запевнити, що США – не є ворогом Росії. Проте, якщо станеться нове вторгнення в Україну, то це "буде війна, в якій Росія братиме участь з власної волі". Президент пояснив, що каже це зовсім не для того, аби провокувати. А тому, що це правда, й вона є важливою.

"Стратегічні втрати для Росії також будуть надзвичайно великими. Думаю, що уся міжнародна спільнота визнала б ганьбою такі дії Кремля, якби він обрав шлях непотрібної розрухи і жертв", – зазначив він.

Про відведення російських військ

Глава держави зауважив, що російський міністр оборони анонсував часткове відведення військ від позицій біля кордонів України. США перевіряють, чи справді це так. Втім, за даними американських аналітиків, збройні сили держави-агресорки й досі зберігають позиції, загрозливі для України.

150 тисяч військових перебувають на території Росії та Білорусі вздовж кордону з Україною. Тож ми все ще вважаємо, що вторгнення може статися,
– додав політик.

Він підкреслив, що з огляду на це запропонував усім американцям виїхати з України. З таких же ж міркувань США тимчасово перевели своє посольство з Києва до Львова.

Політик пригрозив Росії санкціями

Глава держави попередив Москву, що вона зіштовхнеться з потужними санкціями США та союзників, якщо нападе на Україну. Мовиться про ті, які не запровадили у 2014 році, коли Росія окупувала Крим. За його словами, обмеження стосуватимуться, зокрема, ключових фінансових інституцій держави-агресорки. Це, за словами Байдена, зруйнує можливість конкурувати економічно і стратегічно.

Політик наголосив, що Штати "захищатимуть свободу й готові заплатити будь-яку ціну". Також американський лідер попередив, що газопровід "Північний потік-2" не запустять, якщо Росія почне вторгнення в Україну.

Звернення Байдена щодо ситуації навколо України: дивіться відео