Про це 24 Каналу розказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що росіяни лише нині вирішили розділити функції ЗРК. Так є дві ракети – одна проти аероцілей та ще одна – проти балістики. До слова, про оснащення російської армії С-500 заявив міністр оборони країни-агресорки.

Читайте також Що відомо про ЗРК С-400, який "демілітаризували" ЗСУ в Джанкої 17 квітня

Це все приблизно так, як у ЗРК Patriot. Однак на американській системі ППО це зробили значно раніше.

"С-500 намагаються скопіювати механізм знищення – як це робить Patriot. Ракета з дальністю 500 кілометрів майже нереальна, адже по аеро, по балістичних цілях – доволі таки велика відстань", – наголосив Світан.

Так, наприклад, доволі складно стримати ракету, яка б'є на 300 кілометрів. При цьому вона "бачить" лише на 50 кілометрів максимум.

Оскільки головка самонаведення ракети не така потужна як наземний локатор, її потрібно супроводжувати. А прямий супровід ракети з дальністю на 500 кілометрів – майже нереальний.

Тут велике питання щодо тактико-технічних даних. Вони дійсно можуть бути такі "аналоговнєтні". ТТД завищені як завжди. Як і були свого часу завищені ТТД С-400 – це добре пофарбована С-300,
– сказав військовий експерт.

Врешті виявилося, що половина механізмів російського ЗРК С-400 "Тріумф" – це механізми С-300. Тобто росіяни модифікували зенітно-ракетний комплекс до певних дальностей, а ще більше – "намалювали" параметрів, яких не існує. Через те, що заявлені характеристики не відповідали реальним технічним даним, від таких ЗРК відмовилася низка країн. Схожа ситуація, вважає Роман Світан, буде і з російськими ЗРК С-500.

"Заявили вони, звісно, серйозні дальності, іноді за межами можливого. Як вони себе покажуть у бою – буде зрозуміло найближчим часом", – зазначив полковник ЗСУ в запасі.

На його думку, росіяни навряд чи перекинуть такі комплекси до тимчасово окупованого Криму. Адже це буде перша ціль, по якій почнуть працювати українські засоби ураження.

Окупанти ховають свої системи ППО

  • ППО, за словами радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, єдине озброєння загарбників, яке вони дійсно ховають. Росіяни довго не тримають системи на одному й тому ж місці. Вони їх переміщують. Окрім того, окупанти використовують велику кількість макетів, аби спантеличити українських військових.
  • Утім, попри старання противника, партизани викрили місцерозташування російських систем ППО у тимчасово окупованому Севастополі. Ворог не цурається розміщувати свої комплекси поблизу будинків цивільних.
  • Водночас українські захисники 17 квітня вдарили по військовому аеродрому у Джанкої, що в тимчасово окупованому Криму. За даними ГУР МО, унаслідок атаки знищено або критично пошкоджено 4 ворожих пускові установки ЗРК С-400, 3 радіолокаційні станції та пункт управління засобами ППО. А також – апаратуру спостереження за повітряним простором "Фундамент-М".