Українські оборонці були готовими до важких боїв, і не лише ворог укріплював свої позиції. Про це в ефірі 24 каналу розповів радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов.

Читайте також В Бахмуті – пекло, відбувається штурм за штурмом, – військовий капелан записав відео з фронту

Українські воїни повністю готові

Співрозмовник переконаний, що сили оборони України готові й до оборони на Бахмутському напрямку, так і до продовження контрнаступу на напрямку Сватове – Кремінна.

Чи зможемо, чи зробимо? У нас іншого вибору немає. Ми в будь-якому разі будемо звільняти всі наші території. Якщо навіть доведеться – хоча цього не передбачається – залишити якусь територію, то це буде тимчасово,
– запевняє Ростислав Смірнов.

Він відзначив, що схожі ситуації вже були – у випадку з Херсоном і в Харківській області. Також радник глави МВС наголошує, що головна стратегія Генерального штабу – це життя українських воїнів, а не територія.

"Адже територію ми однозначно відвоюємо. Краще, щоб це було трішки пізніше, але ми залишимо наших солдатів живими. І це ключова для нас історія", – наголошує співрозмовник.

Він відзначив, що коли виникатимуть певні ризики, Генеральний штаб може змінювати певні кроки. Втім, це лише один з можливих сценаріїв – нині такого не передбачається.

Смірнов про ситуацію на фронті: дивіться відео

Штурм росіянами Бахмута

  • Російські війська почали штурмові дії в напрямку Бахмута ще в липні 2022 року – невдовзі після захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська.
  • Та схоже, що ця операція може завершитися чи не найбільшою ганьбою в усій історії Росії. Адже на підступах до Бахмута російська влада поклала життя тисяч своїх солдатів, але жодних успіхів не досягла.
  • Тим часом Бахмут практично знищений російськими "освободітєлями". У місті знищені або пошкоджені чи не всі будинки, а більшість місцевих давно виїхали.