Особливість "Марічки" в тому, що вона є невидимою для ворожих засобів РЕБ. Розробники показали відео, як відбулось випробування дрона, пише 24 Канал.

Дивіться також Не ядерний удар: у Німеччині пояснили, чому Шольц "боїться" давати Україні ракети Taurus

Як проходять випробовування дрона "Марічка"

Розробники розповіли, у чому особливості "Марічки". Зокрема, вона безпечна, адже на ній немає екіпажу, тож відповідно – немає жертв серед особового складу. Також надводний безпілотник непомітний – він невидимий для багатьох ворожих радарів, ехолотів та сканерів.

Автономність. Може тривалий час перебувати в режимі очікування та запускатись за таймером або сигналом для виконання завдання,
– заявили у компанії.

Там також розповіли, що "Марічка" має перевагу щодо об'ємів транспортування, адже доволі велика – має 6 метрів довжини та метр ширини.

"Марічка" може нести великий заряд вражаючих речовин", – розповіли розробники та запевнили, що вона дуже багатофункціональна, адже її можна використовувати як:

  • бойовий;
  • вантажний;
  • розвідувальний дрон.

Окрім вищеперерахованого, вона ефективна, адже здатна уразити не тільки надводні цілі, а й берегові укріплення та опори мостів.

Як Україна випробовує новий дрон "Марічка": дивіться відео

В Україні вже є "Морський малюк" (Sea Baby)

  • У серпні Служба безпеки України передала журналістам відео із використанням дронів "Морський малюк" (Sea Baby), які суттєво вплинули на ситуацію в Чорному морі.
  • Тоді в СБУ зазначили, що саме ці дрони атакували Кримський міст 17 липня, завдавши йому пошкоджень. За даними відомства, тоді Sea Baby доставив до 850 кілограмів вибухівки до однієї з бетонних опор моста.
  • Згодом стало відомо, що ці надводні дрони – це унікальний винахід СБУ і жодна з приватних компаній не має до цього відношення.
  • Саме з допомогою цих безпілотників ми нещодавно здійснили успішне ураження Кримського мосту, великого десантного корабля "Оленегорський гірняк" і танкера SIG.
  • Буквально 15 вересня Sea Baby підбив російський ракетний корабель "Самум", який був гордістю Чорноморського флоту росіян. Про характеристики цих українських дронів читайте за посиланням.