Звільнено Ямпіль та Терни

Звільнення селища Ямпіль попередньо підтвердив президент Володимир Зеленський. 24 канал зібрав актуальну інформацію про звільнення територій на Луганщині та Донеччині.

Увага ЗСУ мають значні успіхи на Херсонщині, водночас наступаючи на Харківщині й Луганщині, – ISW

Бійці 49-го окремого стрілецького батальйону "Карпатська Січ" на честь загиблих побратимів підняли українські прапори над Ямполем та Тернами на Донеччині.

Підняття українського стягу над Ямполем: відео

Зауважимо, що селище міського типу Ямпіль розташоване в Лиманській міській громаді Донецької області. Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 29 квітня ворожим військам вдалося його захопити.

Встановлення синьо-жовтого над Тернами: відео

Кому присвячено урочисте підняття стяга над деокупованим Ямполем

Під час штурму населеного пункту Ямпіль на Донеччині, загинули командир роти Микола Озеров – позивний "Крим" та кулеметник Владислав Стасів – позивний "Динамо".

  • Підполковник, кавалер ордена Богдана Хмельницького Микола Озеров особисто повів свою роту на перший штурм Ямполя та загинув внаслідок важкого поранення, рятуючи свого побратима.
  • Кулеметник роти, 23-річний Владислав Стасів, загинув від кулі снайпера.

До теми – ЗСУ зайшли в Ямпіль: дивитись відео

Де розташовані звільнені селища на карті:

Деокуповані Греківка та Макіївка

Також сьогодні стало відомо про звільнення селищ на Луганщині – Греківки та Макіївки. Про це свідчать дані карти Deepstate.


ЗСУ звільнили Макіївку / Скриншот Deepstate

Деокупацію Луганщини розпочато

  • До слова, сьогодні очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай заявив, що про початок деокупації Луганщини вже можна говорити офіційно.
  • Він повідомив про звільнення декількох населених пунктів від російських загарбників. За його словами, самі окупанти теж розуміють, що контрнаступ ЗСУ їм просто так не минути.
  • Також Гайдай звернувся до жителів області та попросив не поспішати одразу повертатися до своїх домівок, оскільки це може бути небезпечно. Спочатку треба провести розмінування територій.