Про це 24 Каналу розповів український підприємець Денис Довгополий. Він зазначив, що взаємодія між Китаєм та Росією буде зростати – це зрозуміло було навіть без цього візиту. Він наголосив, що і надалі вона буде посилюватись.

Дивіться також Розворот не туди: чому Путін переорієнтувався на Азію та програв половину Росії

Можуть існувати не анонсовані домовленості

Підприємець відзначив, що за результатами зустрічі Сі Цзіньпіна та Путіна можна зауважити два моменти:

  • ті зустрічі, які були анонсовані, це не є рівень керівників держав – це рівень віцепрем'єрів. І якщо це єдині підсумки цих зустрічей, то вони пройшли ні про що;
  • є питання, що Сі та Путін обговорювали протягом 2 днів. Є побоювання, що можуть існувати домовленості, про які не було анонсовано. І це буде зрозуміло протягом тижнів або місяців.

Денис Довгополий про візит Сі Цзіньпіна до Росії: дивіться відео

Виглядало, як розмова васала та патрона

"Китайці майстри дипломатичної мови, у них кожне слово мовиться з певним акцентом і воно на своєму місці. В цьому сенсі висловлювання китайської сторони були дуже нейтральними, вони жодного разу не використали термін "стратегічне партнерство", – звернув увагу Довгополий.

За його словами, з російської сторони навпаки декларували свою орієнтацію на Китай, і дипломатичною мовою це виглядало як розмова васала та патрона, який приїхав до нього.

"Зараз ще зарано говорити про результати візиту Сі Цзіньпіна до Москви. Будемо сподіватись, що американська та європейська розвідка буде мати якісь деталі. І потрібно дивитись на те, як китайці будуть транслювати підсумки перемовин з Росією на свою внутрішню аудиторію", – наголосив Денис Довгополий.

Візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Росії: що відомо

  • 20 березня Сі Цзіньпін прилетів до Москви. Це його перший візит до країни-агресорки за 4 роки.
  • Російські ЗМІ заявили, що Путін та Цзіньпінь домовилися зокрема про спільний захист інтересів та спільні навчання. Окрім того, Росія та Китай виступають за об'єктивне розслідування вибухів на "Північних потоках". Цікава заява, зважаючи, що теракт й скоїла сама Росія, намагаючись залякати європейські країни.
  • Аналітики американського Інституту вивчення війни заявили, що Москві запропонували більш стримане бачення російсько-китайських відносин, ніж те, якого, ймовірно, прагнув Путін.
  • 22 березня Сі Цзіньпін завершив програму державного візиту до Москви.