Про це під час свого вечірнього звернення 24 листопада розповів президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал. Глава держави щогодини отримує повідомлення про удари окупантів по Херсону та інших громадах області.

Цікаво Польща хоче передати Україні системи ППО Patriot: Німеччина заявила, що це поки неможливо

Зеленський анонсував важливі новини для України

Президент зауважив, що терор мирних жителів почався одразу після того, як російська армія була змушена втекти з Херсонщини.

Це помста тих, хто програв. Воювати вони не вміють. Єдине, що поки можуть, – це тероризувати. Або енергетичний терор, або артилерійський, або ракетний – ось це і все, до чого деградувала Росія за теперішніх її керівників. Тільки звільнення нашої землі й надійні гарантії безпеки для України можуть захистити наш народ від будь-яких російських ескалацій,
– наголосив Зеленський.

Він додав, що заради цього щодня триває активна робота з партнерами нашої держави, тож скоро будуть вагомі новини.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Зокрема, президент звернувся сьогодні до Парламентської асамблеї ОБСЄ, яка зараз працює в Польщі.

"Закликав провести реформу цієї Організації, щоб вона нарешті могла допомогти відновити безпеку у Європі. У Парламентській асамблеї ОБСЄ діє такий принцип ухвалення рішень, що треба погоджувати рішення довгі місяці й переконувати абсолютно всіх, навіть щоб позбавити прав делегацію держави-терориста. Так точно не має бути", – пояснив глава держави.

Він додав, що під час такої війни та терору рішення проти держави-винуватиці повинні ухвалювати миттєво. Президент сподівається, що члени ОБСЄ дослухаються до українського заклику.

"Говорив з президентом Ізраїлю. Поінформував його про наслідки російського енергетичного терору, про потреби нашої держави у зв'язку із цим. Також обговорили українські ініціативи з подолання продовольчої кризи, створеної Росією. Я запросив Ізраїль приєднатися до нашого гуманітарного проєкту Grain from Ukraine", – заявив Зеленський.

Він підсумував, що Україна також вже має конкретні домовленості з різними країнами, як зробити цю ініціативу з постачання продовольства найбіднішим країнам справді глобальною. Невдовзі обіцяють представити всі деталі.

Варто подивитися – Данілов відповів, за якої умови Україна може піти на переговори з Росією: відео