Президент Володимир Зеленський заявив, що Росії не місце в Парламентській асамблеї ОБСЄ. Глава держави нагадав, що 24 листопада минає 9 місяців з моменту, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України.

Зверніть увагу В ЄС не дійшли згоди щодо цінової стелі на російську нафту, — Bloomberg

Зеленський закликав максимально ізолювати Росію

"Ми бачимо, як на різних міжнародних майданчиках шукають і знаходять необхідні рішення, щоб допомогти зупинити російський терор, максимально ізолювати державу-терориста та знайти вихід із жорстоких глобальних криз, створених Росією", – заявив президент.

Водночас Зеленський не розуміє, чому Росія після 9 місяців кривавої війни проти України досі залишається членом ОБСЄ.

Але чому серед цих майданчиків досі немає ОБСЄ? Чому, зокрема, держава-терорист навіть через 9 місяців своїх безперервних злочинів і досі залишається одним із членів вашої Парламентської асамблеї?,
– сказав президент.

Глава держави закликав ОБСЄ бути лідером у тиску на Росію, яка є державою-терористом.

"Щоб нарешті зупинити перелік місяців війни та почати відлік років миру, треба використати всі національні й міжнародні можливості для тиску на державу-терориста. Будьте у цьому лідерами – і будете лідерами руху до миру", – резюмував Зеленський.

Європарламент визнав Росії спонсором тероризму

  • У Європарламенті 23 листопада схвалили резолюцію про визнання Росії спонсором тероризму й державою, яка використовує засоби тероризму. Документ під час голосування підтримала абсолютна більшість європарламентарів.
  • Володимир Зеленський заявив, що вітає рішення Європарламенту визнати Росію державою-терористом. За словами президента, Москва має відповідати за всі свої вчинки.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Росія – це терористична держава і це підтверджено Європейським парламентом. Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що вдячний європарламентарям за це вагоме рішення.

Раніше – Росію визнали державою-терористом у Парламентській асамблеї НАТО: дивіться відео