Про це 24 каналу розказав експерт Defense Express Іван Киричевський. За його словами, за планами загарбників ще станом на ранок 11 листопада, вони мали перебувати у Херсоні довше і тримати оборону на його околицях. Однак, феноменальна за тупістю, як назвав її експерт, розмова Суровікіна та Шойгу про те, що Росія буде відводити війська, прискорила обвал фронту.

Зверніть увагу До Суровікіна будуть питання, – Ступак розповів, як у Кремлі сприймають втечу з Херсона

Скільки окупантів вивели з правого берега напередодні звільнення

Киричевський зауважив, що кілька десятків тисяч військових не могли переправити за одну ніч. У кращому для них випадку мова може йти про 10 тисяч тих, хто дійшов до переправ на правому березі, а от скільки їх дісталися іншого боку – питання відкрите, адже жарти про херсонських раків, які наїлися досита, з'явилися не просто так.

Крім того, запроваджена у Херсоні комендантська година, яка триватиме з 17:00 до 08:00 перетворила окупантів, які залишилися, на тих, ким вони є насправді – кримінальників та бандитів зі зброєю, які тепер будуть відповідати за свої злочини згідно з Кримінальним кодексом України.

Чому ЗСУ так швидко просунулися на Херсонщині

Як пояснив експерт, питомою ознакою російської армії є те, що насамперед у ній валиться командна вертикаль. Тож коли російські командири першими почали втікати, а зараз вже знаходять перші покинуті командно-штабні машини Р149, звичайні солдати зрозуміли, що чекати немає чого.

Киричевський нагадав, що щось подібне відбувалося під час деокупації Харківщини – у Куп'янську. Були очікування, що росіяни відбиватимуться там, а вранці того дня, коли ЗСУ увійшли до міста, з'явилося повідомлення інституту вивчення війни про те, що українським військам потрібно буде ще щонайменше 3 доби, щоб доїхати туди. Однак і тут обвал трапився раніше, ніж можна було собі уявити.

Іван Киричевський про відхід росіян з Херсонщини: дивіться відео

Що відбувається на Херсонщині після звільнення

  • Після звільнення Херсона місто необхідно зачистити та розмінувати, адже навіть після відходу росіян там залишається багато небезпек. Основна загроза полягає саме у масовому замінуванні. Над знешкодженням вибухонебезпечних предметів наразі працюють 10 груп вибухотехніків.
  • Аби убезпечити населення ввели комендантську годину, яка триватиме 15 годин на добу. Крім того, виїзд та в'їзд до міста будуть обмежені.
  • Тим часом на звільненій території області вже почали перефарбовувати стели на в'їзді до населених пунктів з аквафрешів на українські синьо-жовті кольори. Зокрема це зробили вже у Бериславі та Херсоні.