Градус "просмаження" окупантів зростає

Насправді офіційно не повідомлялося про те, що ці РСЗВ застосовувалися на острові Зміїний, хоча відкидати цього теж не варто, особливо з урахуванням використання по позиціях окупантів на острові комбінованих засобів ураження.

Цікаве В України може з'явитися новий постачальник важкої зброї: хто готує "сюрприз" для росіян

З іншого боку, М142 досить успішно демонструють себе на інших напрямках, і їх високу точність, а також далекобійність на собі повною мірою вже встигли відчути російські окупанти.

Картковий будиночок з наполеонівських планів росіян розсипався

За кілька місяців війни в Україні російське командування більш-менш змогло збалансувати розміщення своїх командних пунктів, пускових установок тощо на відстанях до 30 кілометрів і більше від лінії фронту з метою максимально ефективного управління військами та забезпечення у відносно безпечній від обстрілів ЗСУ зоні.

Це було зумовлено тим, що на той момент ЗСУ застосовували в основному радянські зразки ствольної артилерії, обмежені в середньому дальністю ураження цілі 20 кілометрів. Із надходженням ствольної артилерії від країн НАТО ця відстань збільшилася до 40 кілометрів, але з урахуванням буфера безпеки до 10 кілометрів залишалася на рівні 30 кілометрів від лінії фронту.

Актуальне Острів самогубців: про що говорить втеча росіян зі Зміїного

Однак М142 повністю змінив цей усталений баланс, починаючи вносити розлад в управління та забезпечення окупаційного угруповання.

І ми вже можемо спостерігати за тим, як в окупантів руйнується система управління та забезпечення військ. Зауважу, це лише початок – ми тільки почали застосовувати М142, яких у нас обмежена кількість. Тим часом їх буде дедалі більше. Причому не тільки М142 HIMARS, а й М270, що відрізняються великим вогневим потенціалом у складі двох універсальних пускових установок по шість комірок кожна.

Не відкидаю і чомусь навіть впевнений, що М142 HIMARS зіграла свою роль у звільненні острова Зміїний. Але це поки область припущень в очікуванні подробиць цієї операції. А ось що не вимагає подробиць, то це те, що нові РСЗВ вже приносять користь на низці інших напрямків.

Варте уваги – Жданов попередив, що окупанти можуть знову спробувати захопити Зміїний: дивіться відео