Після року участі в добровольчих батальйонах бійці "Марату" підписали контракт зі Збройними Силами України та стали солдатами 73-го Морського центру Сил Спеціальних Операції. Але через вісім місяців у зоні АТО військовослужбовців без жодних пояснень вивели з позицій.

Можливою причиною такого рішення вищого військового командування могло стати те, що "маратівці" розкрили схему контрабандного бізнесу своїх офіцерів на фронті.

Під час виконання одного з бойових завдань, ми стикнулися з тим, що деякі офіцери займаються контрабандою золота у великих розмірах,
– розповів командир групи Володимир "Марат" Ульянов.

Бійців "Марата" вивели до пункту постійної дислокації їх військової частини, що базується в місті Очакові. По прибуттю хлопців розмістили у приміщенні з антисанітарними умовами.

Це був такий будиночок невеличкий, де пліснява, грибок, своя екосистема, не побоюсь цього слова. Вона була скрізь. На подушках, стінах, на нашому одязі через декілька днів. Почались проблеми зі здоров’ям. У когось таксидермія, у мене, як тепер є заключення військового шпиталю, бронхіальна астма розвилась внаслідок антисанітарних умов. За 4 місяці в Очакові мені зламали здоров’я та зробили мене інвалідом. Я тепер все життя буду жити з балончиком,
– поділився боєць Данило Турчин.

За словами бійців, на передовій умови були кращі за ті, в які їх розмістили в казармі. Тоді вони звернулися до командира частини Едуарда Шевченка. Після численних скарг, хлопців все ж переселили в намет, нічим не кращий за попереднє приміщення.

Нестерпними для спецпризначенців були не лише умови проживання.

Умови проживання – це само собою. Але відношення до нас цієї частини було жахливим. Відкриті їхні проросійські налаштування. Коли мені, людині з Луганська, заявляють, що я собака і зрадив свій народ,
– сказав Турчин.

Військовослужбовці неоднаразово зверталися до Генерального штабу та військової прокуратури. Врешті-решт командування частини просто викинуло солдатів на вулицю.

У військову частину №2492 в Очакові керівництво не впускало військовослужбовців два місяці.

Ми приходимо, у військову частину нас не пускають. Пару днів жили на пляжі, бо місця не було в готелі, потім зняли готель, жили в готелі, – розповіли солдати.

Зрештою бійцям видали обхідні листи. Їх запевнили, що вони отримають повний розрахунок. Та, поглянувши на свій фінансовий атестат, солдати побачили, що в ньому зазначено про здійснення повного розрахунку, було неправдою. І відмовилися приймати їх.

Адвокат солдатів Микола Ореховський повідомив, що готуються документи до суду, щоб оскаржити протиправні накази керівництва військової частини і, відповідно, стягнути на користь військовослужбовців гідну, заслужену ними грошову допомогу.

Читайте також: Як Збройні Сили України запрошують на службу спецпризначенців: вражаюче відео

Численні скарги та звернення до військової прокуратури допомогли покарати трьох офіцерів, відповідальних за нелюдські умови проживання бійців. Суд призначив їм по добі гауптвахти та штраф близько 300 гривень.

Але, попри ті проблеми, що спецпризначенці вже мають, керівництво штабу відмовляється визнавати, що бійці провели вісім місяців на передовій.

Журналісти звернулись до командування бійців для того, щоб вони пояснили ситуацію, але останні відмовились відповідати на питання.

Читайте також: Усміхнені і завжди напоготові: натхненне відео про тренування українських морпіхів

Щонайменше половина спецпризначенців з групи "Марата" – це жителі тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму. На сьогодні у бійців проблеми з житлом, грошима, харчуванням і здоров’ям. І таке ставлення командування в багатьох охочих вбиває бажання підписувати контракт зі Збройними силами України.

На жаль, тилові офіцери часом ефективніше за ворога можуть знешкодити досвідчених бійців.