Про це повідомив глава правління ПАТ Олександр Швець.

За його словами, підприємство, що входить в структуру холдингу "Київміськбуд", займається очищенням русла Дніпра, підготовкою та постачанням піску для потреб більшості будівельних підприємств міста.

"Ми знаходимося на цій території з 1969 року. Приміщення були передані ПАТ "Київопорядкомплект" в 1995 році під час корпоратизації та приватизації. Відповідно, всі документи на нежитлові приміщення зареєстровані належним чином, і компанія є сумлінним землекористувачем, регулярно і в повному обсязі сплачує податок на землю до міського бюджету", — повідомив Швець.

Вранці 7 травня на територію підприємства прибув глава департаменту благоустрою КМДА Дмитро Білоцерківець в супроводі працівників департаменту з технікою, а також близько 40 співробітників Голосіївського РВВС міста Києва в повному обмундируванні, в касках і з щитами.

"Білоцерківець заявив, що його не цікавлять наявні у нас документи, що ми знаходимося на цій території незаконно і порушуємо благоустрій. І це при тому, що на відповідний запит департаменту ми ще в січні 2015 надавали всі документи як на землекористування, так і на будівлі, щоб підтвердити законність своєї роботи", — говорить Швець.

Після нетривалої дискусії, працівники благоустрою приступили до демонтажу паркану, а також господарських ангарів.

"Коли я попросив складати елементи паркану, оскільки це наша власність, біля нашої охорони, то мене схопили троє співробітників міліції, посадили в автозак і відвезли в РВВС. Там протримали протягом трьох годин, і так і не висунувши жодних претензій, відпустили. Цього часу якраз вистачило, щоб демонтувати 5 господарських будівель і паркан на території підприємства", — пояснив глава правління "Київопорядкомплект".

На його думку, інтерес міської влади до підприємства може бути пов'язаний як із земельною ділянкою площею 11 га на Жуковому острові, так і з власною діяльністю компанії.

"Ми є найбільшою компанією в своїй вузькій ніші, працюємо з майже всіма будівельниками в місті, заплатили в 2013 році 11 мільйонів гривень податків, а оборот склав 50 млн гривень. Не виключено, що мова йде про рейдерське захоплення саме бізнесу, а не тільки земельної ділянки", — вважає Швець.

Компанія вже готує позови до суду до департаменту благоустрою, а також заяви в прокуратуру, міліцію та СБУ щодо незаконного демонтажу будівель та огорож. У п'ятницю в "Київопорядкомплект" очікують нового візиту представників департаменту благоустрою та міліції, які пообіцяли продовжити демонтаж будівель, що залишилися.