Про це повідомляє "DW".

Російський уряд пояснив такий крок виникненням загрози стратегічній стабільності в результаті недружніх дій з боку США стосовно РФ.

Натомість Кремль заявив про готовність відновити дію російсько-американських домовленостей по утилізації плутонію, якщо США скасує санкції проти РФ і так званий закон Сергія Магнітського. Такі вимоги до США були закріплені у законопроекті, внесеному Путіним у Держдуму.

Крім скасування санкцій, Росія вимагає від США скоротити чисельність військових сил НАТО біля російських кордонів і відмовитися від "недружньої політики щодо РФ". Москва також вимагає компенсувати їй збитки від санкцій.

Нагадаємо, ця угоду між США та РФ підписали 2000 року. Вона набула чинності 2010-го року, коли тодішній держсекретар Гілларі Клінтон та міністр закордонних справ Сергій Лавров підписали спеціальну угоду про утилізацію 34 тонн американського плутонію у Росії.

За словами Клінтон, цього матеріалу вистачило б для виготовлення 17 тисяч ядерних боєзарядів.

Збройовий плутоній використовують для виробництва ядерної зброї. На відміну від "мирного", який застосовують в енергетиці, збройовий плутоній являє високозбагачений матеріал, що містить щонайменше 93,5% важкого ізотопу плутоній-235.

Щоб Росія відновила угоду про утилізацію плутонію, США повинні зняти всі санкції, скасувати"закон Магнітського", а також скоротити кількість військ США в країнах НАТО.