Зазвичай, жінки соромляться говорити про неприємні моменти, які довелося пережити, але не всі. Ліді було лише 14 років, коли вона вперше зустрілася зі збоченцем. І сталося це в громадському транспорті, буквально на очах у десятків людей.

Після цього інциденту Ліда довго оминала чоловіків у переповненому метро. Та кілька років тому неприємна ситуація повторилася. У вагоні метро чоловік стояв над дівчиною.

Марічка наважилась дати відсіч збоченцю. Відважна дівчина вирішила заявити про проблему публічно. Хоче запустити інформаційну кампанію у транспорті і домогтися змін у законодавстві. За чіпляння у громадському транспорті — штраф чи тюрма.

Така ж проблема існує і за кордоном, але, на відміну від України, там за непристойності можна запросто сісти за ґрати. Зокрема, у Лондоні існує спеціальний номер, куди можна поскаржитись — де і хто непристойно поводиться у транспорті. Кривдника оперативно відстежать поліцейські за камерами спостереження.

Читайте також: Лікаря, винного у смерті дитини, хочуть "відмазати" від покарання

А в США правоохоронці радять фотографувати "приставал" і надсилати знімки у відділок. У Токіо взагалі існують вагони тільки для жінок. Також заборонені для чоловіків вагони є в Індії, Бразилії, Малайзії і Таїланді. В Україні ж дівчата можуть сподіватися хіба що на себе.

Автор сюжету — Єлизаветі Герасимюк.