Та всі світові ЗМІ продовжують писати про активні бойові дії на Донбасі. Кожен бачить цю війну по-своєму, та ніхто не вважає, що вона призупинилася.

Так, ВВС зібрало декілька фактів про демілітаризацію Широкиного і зазначило, що фактична демілітаризація може так і не відбутися, до того ж варто розібратися, про яку саме демілітаризацію йдеться.

Сама демілітаризація може мати різні рівні — від відводу озброєнь великого і середнього калібру до повного відходу військ із Широкиного. За розробку детального плану відведення та узгодження всіх його аспектів, а також його реалізацію несуть відповідальність сторони конфлікту,
— наголошують там.

Також видання додає, що важливо розуміти, хто саме буде виконувати контроль над дотриманням усіх умов демілітаризації, бо саме від цього залежатиме ефективність усієї кампанії. На думку авторів статті, деякі із запропонованих варіантів просто неприпустимі. Як показує світова історія військових конфліктів, спільне патрулювання представниками різних сторін конфлікту цієї зони може призвести лише до нової ескалації конфлікту.

Натомість The Times побачило у цій ситуації зовсім іншу небезпеку. Видання акцентує на небезпеці з боку майже непідконтрольних владі радикальних українських угруповань.

Журналіст Джек Лош у своїй статті пише про те, що Україна втрачає контроль над власними озброєними бійцями. Йдеться про представників "Правого сектора", які, за словами журналіста, ще й хизуються тим, що порушують перемир'я.


Фото Джека Лоша

Хоча "Правий сектор" бореться за український суверенітет, вони розділяють з сепаратистами неприязнь до київської правлячої еліти.

Зокрема, вони виступають за імпічмент пана Порошенка — Президента України, який пообіцяв минулого місяця вжити заходів проти "незаконних збройних угруповань",
— пише журналіст.

Таким чином він робить висновок, що демілітаризація Широкиного виявила ще й внутрішні проблеми України з власними збройними формуваннями.

А ось видання The Wall Street Journal зробило акцент на політичних наслідках цієї ситуації і знову згадало про необхідність військової допомоги з боку США та ЄС для України.

Вони цитували позицію Президента України стосовно надання зброї для України і прийшли до висновку, що така позиція Заходу може дорого коштувати європейським та американським політикам.

Зрештою, Заходу доведеться заплатити за політику потурання і за свою політичну короткозорість. Якщо ми не зупинимо агресора, це буде означати, що глобальної безпеки не існує. У будь-який час якийсь літак або підводний човен можуть завдати ракетного удару, зокрема по США,
— пишуть вони.

Також видання наголошує, що мінські домовленості, в рамках яких і відбулася демілітаризація Широкиного, не мають того ефекту, якого очікували, і кожного дня попри перемир’я на сході гинуть люди.

Війна на Донбасі залишається топ-темою світових ЗМІ. Кожна країна робить свої висновки і пропонує свої варіанти розвитку подій.

Читайте також: Французькі "ідіоти" повелися на провокації Путіна