Одна з причин, чому Україні досі не дали безвізовий режим, – відсутність механізму припинення безвізового режиму. Його в Євросоюзі досі не розробили.

Проте українські експерти припускають, що Європа боїться, що, відкривши свої кордони, не зможе зупинити потік українців, які кинуться шукати кращого життя.

ЄС в 2015 році зустрівся з безпрецедентною навалою нелегальних мігрантів. Вони вже оцінили це як виклик серйозний,
– зазначив директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк.

Та керівник громадської організації "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко переконана, що винити у всьому лише Європу не варто. Мовляв, українській владі теж забракло політичної волі.

Якби ми показали їм, що не просто виконали план дії з безвізової лібералізації, але ще й готові боротися проти корупції. Я думаю, що точно вони би якийсь з цих важливих процедурних моментів опустили,
– сказала Сушко.

Експерити єдині в тому, що Україна надто повільно виконувала вимоги для отримання омріяного безвізу. Як приклад вони наводять Молдову, яка стала на шлях євроінтеграції майже одночасно з нами. Але впоралася за два роки. Звісно ж, до уваги варто взяти, що в Молдові через асоціацію з ЄС не спалахнула революція, а потім збройний конфлікт. Та навіть попри це, більше затягувати не можна.

Зволікання зменшує шанси. Тобто чим далі, тим гірше складаються умови для прийняття остаточного рішення. Кожні наступні 2-3 місяці ускладнюють ситуацію в Європейському Союзі. Тобто загальне тло стає ще більш складним, і ухвалити рішення все більш проблематично,
– підкреслив науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко.

Віце-президент НУО "Україна в Європі" Володимир Посельський вважає, що насправді ніякої таємниці в термінах запровадження безвізу немає. Достатньо просто подивитись розклад сесій у Європарламенті. Так, на сайті зазначено, що механізм призупинення безвізового режиму розглядатимуть у січні наступного року.

В такому випадку ми можемо очікувати на безвізовий режим з Україною десь в останній декаді лютого, на початку березня,
– припустив Посельський.

Натомість голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер обіцяє вирішити усі формальності до кінця року. Принципово налаштований і Президент України Петро Порошенко.

До кінця 2016 року залишилося трохи більше місяця. Тоді і стане відомо, чи зможуть українці у новому році їздити в Європу без віз.

Читайте також: Ми можемо надати Україні безвіз до кінця року, – президент Єврокомісії