Одним із перших регіонів, який почав боротьбу з небезпечною хімією, стало Закарпаття.

“Довгий час вони зберігалися у тих складах, які належали колгоспам, але після того, як колгоспи було ліквідовано, усе прийшло у негодність, і довгий час отруювало навколишнє середовище”, - каже начальник екоінспекції в Закарпатській області Сергій Рішко.

Наразі 25 тонн суміші хімікатів перетарували в пластикові пакети і готують до вивезення за кордон. А саме - до одного із польських заводів, де проведуть утилізацію небезпечних речовин. Втім у регіоні ще залишатиметься майже 300 тонн отрути. Її обіцяють знищити згодом.

“При приїзді Президента у Закарпаття, тут був міністр екології і ми з ним домовилися, що частину коштів ми виділяємо із обласного бюджету, а частину - він виділяє з державного бюджету, для того, аби на Закарпатті закрити цю тему”, - сказав голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида.

Вивезення однієї тонни хімікатів коштує країні 22 тисячі гривень. Для того, аби вивезти повністю отруту з регіону, потрібно близько 4 мільйонів гривень. Частину коштів уже виділили із держбюджету, іншу пообіцяли надати у обласному фонді з охорони навколишнього середовища.

“Спеціалісти відкривають бочки, оцінюють що там є: рідкі, тверді чи пастоподібні. У залежності від того, що там знаходиться у тих бочках, якщо це сухі пестициди, їх тарять у поліетиленові мішки, потім мішки складають у “біг-беги”; якщо ж рідкі чи пастоподібні, їх складають у поліетиленові бочки”, - розповідає консультант фірми-утилізатора Ігор Маслянчук.

Разом із пестицидами на утилізацію за кордон віддадуть і тару, у якій зберігали отруту до цього часу. З небезпечними речовинами на Закарпатті обіцяють покінчити до кінця вересня.