Утім, це природно, заспокоює Валентина Лащенко. За словами провідного синоптика вітчизняного Гідрометцентру, нинішня погода не є чимось унікальним, адже коливання клімату відбувались завжди і рання спека час від часу повторюється. Наприклад, у 1924 році 31 травня термометри у столиці показували 33 градуси.

“Першопричину ніхто не знає, але, можна сказати, що так просто складається циркуляція в атмосфері. Замість чергування циклонів і антициклонів у нас частіше стаціонують малохмарні антициклони, сформовані в теплому спекотному повітрі. І на фоні підвищеного тиску хмарність розмивається, світить сонце, довгі дні, короткі ночі, високе сонце - все це сприяє тому, що такий високий фон температури”, - каже провідний синоптик Гідрометцентру Валентина Лащенко.

Тим часом кримчан природа цього року не порадувала, жителі найпівденнішого регіону країни розчаровані початком сезону відпусток. Травень тут видався холоднішим, ніж на півночі - дошкуляли дощі і прохолодний вітер.

“Погода, як в Лондоні, я б так сказав. Минулого року було краще. Вода холодна. Туристів замало. Ну, я думаю все виправиться, нормально буде”, - сказав кримчанин Віктор.

“Якщо Вам сказати по-чесному, то цей рік дивний для нас, зокрема для ялтинців. Та й для відпочиваючих. Он вода яка холодна - раз. По-друге, сьогодні останній день травня, адже по суті, температура вище 25-27 градусів не піднімалася”, - каже кримчанин Микола.

“На початку травня було дуже холодно. Приїжджали друзі з Києва і говорили: ми вже ходимо в шортах, а у вас холодно. Але за останні 2 тижні, от Ви відчуваєте, у нас +25-30. Легкий вітерець, море +19 і погода тішить. Тобто, я думаю, сезон розпочався”, - сказала кримчанка Заліна.

Невисоку температуру на півострові в Гідрометцентрі пояснюють тимчасовими опадами, що випадали протягом травня. Такі примхи природи цілком нормальні, адже над Чорним морем формуються циклони і атмосферні фронти.

Зате морська вода цього року, кажуть синоптики, навпаки балує теплом. Вона вже прогрілася до 17-20-ти градусів. Тож за початок курортного сезону переживати не варто, - заспокоюють фахівці.