Відповідні цифри відомі за сукупними даними з різних країн. Про це написало американське видання 29 вересня.

Читайте також Показова мобілізація: скільки часу ще зможе воювати росія

Країну-агресора масово покидають громадяни

Понад 200 000 людей вирушили з Росії до Грузії, Казахстану та ЄС після того, як 21 вересня президент Росії Владімір Путін оголосив про негайну "часткову мобілізацію" російських громадян,
– мовиться в повідомленні.

Згідно з виданням:

  • за даними заступника МВС Казахстану Марата Кожеєва, орієнтовно 100 тисяч росіян перетнули кордон з країною за останній тиждень;
  • за інформацією МВС Грузії, щонайменше 53 136 осіб перетнули грузинсько-російський кордон з 21 по 26 вересня;
  • за повідомленням Європейського агентства прикордонної та берегової охорони Frontex, майже 66 тисяч росіян в'їхали до Євросоюзу з 19 по 25 вересня. Це на понад 30% більше, ніж за минулий тиждень.

Ба більше, видання не має інформації з Монголії та Вірменії, куди росіяни також тікають. Попередніх офіційних даних Росії про те, скільки росіян покинули країну з 21 вересня, також немає.

Мобілізація та паніка в росіян

  • Варто зауважити, що російський диктатор 21 вересня оголосив про так звану часткову мобілізацію в Росії. Згідно з нею, призвати на загибель в Україні мали 300 тисяч резервістів, за іншими даними – Росія хоче призвати мільйон росіян.
  • Станом на 29 вересня, Генштаб ЗСУ повідомив, що в Росії уже мобілізували понад 100 тисяч військових. За даними заступника головного оперативного управління Генштабу Олексія Громова, кількість мобілізованих буде значно більша.
  • Після оголошення мобілізації люди масово тікають з країни, куди можуть. Зокрема, вирушають в Грузію, Фінляндію та інші країни. Подекуди росіяни виходять на протести.

Дивіться також – в Росії чоловіків почали мобілізувати: відео