Вченим з NASA вдалося запустити двигуни запущеної в 1977 році міжпланетної станції "Вояджер-1", що зараз розташована десь на відстані понад 20 мільярдів кілометрів від Землі.
Востаннє ці двигуни запускалися в 1980 році.
Двигуни планується використовувати для коригування орієнтації апарату з тим, щоб його антени були спрямовані на Землю. Сигнал до космічного апарату йшов 19 годин і 35 хвилин.
З цими двигунами, які все ще функціонують після 37 років простою, ми зможемо продовжити термін служби космічного корабля "Вояджер-1" на 2-3 роки,
– заявила Сюзанна Додд, керівник проекту "Вояджер" в Лабораторії реактивного руху NASA.
Читайте також: Ніби Ван Гог намалював: NASA опублікувала дивовижний знімок синіх хмар на Юпітері
Команда на запуск двигунів була дана у вівторок, 28 листопада. Про її успішне виконання вчені дізналися наступного дня, коли отримали відповідь зі станції. Для того, щоб виконати цю процедуру, вчені вивчили документацію на програмне забезпечення апарату, яке було написано на застарілій на той час мові програмування.
Спочатку станція призначалася для дослідження Юпітера і Сатурна – "Вояджер-1" став першим апаратом, який зробив детальні знімки супутників цих планет. Максимальне зближення станції з Юпітером відбулося 6 червня 1979 року.