Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на розслідування "Української правди".
Дивіться також Солдати КНДР штурмують на Курщині, ворог обходить Курахове: як змінилася лінія фронту за тиждень
Кумівство всередині 211 понтонно-мостової бригади
Як розповіли розслідувачі, жінка Олега Побережнюка працювала в Камʼянець-Подільському ТЦК, і в підрозділі почали масово зʼявлятися люди з оточення командира. Таким чином заступником комбрига став кум Побережнюка Валерій Пастух, а похресник очолив один зі взводів у першому батальйоні бригади.
В полк підтягнулися люди з Кам'янець-Подільського, багато з них закінчували місцевий військовий інженерний інститут. Побережнюк – один з випускників цього вишу. Тобто сформувалося коло людей, які мали давні дружні або родинні стосунки або служили разом,
– каже один з ротних.
Журналісти справді виявили чимало сімей всередині бригади – близько десятка. Один з офіцерів розповідає, що там є "чоловіки та дружини, батьки та сини, куми, далекі родичі, коханки, друзі, однокласники, сусіди та всі інші, кого можливо притягнути зі свого оточення". І це не могло статися випадково, адже людей не мобілізують у конкретну бригаду з конкретного села.
Що відомо про знущання та здирництво у бригаді
Навесні 2024 року працівники тернопільської Військової служби правопорядку (ВСП) запросили у 211 бригади дані про протоколи на бійців, які вживали алкоголь або наркотики впродовж 2023-го року.
Однак, у другому батальйоні не складали протоколи на деяких військових, які перебували в стані алкогольного сп'яніння. У той момент командиром був Валерій Пастух. У розпал перевірок його підвищили до начальника штабу – заступника командира бригади, ким він лишається і досі.
В ході службової перевірки солдати розповідали мені, що для того, аби на тебе не складали протокол, треба було заплатити від 5 до 20 тисяч гривень тому, хто виявив порушення,
– розповідає офіцер відділення психологічної підтримки персоналу Остафійчук.
Також перевірка виявила факти побиття військових, які вживали алкоголь, але відмовлялися платити гроші. В основному за цим був помічений син начштабу Пастуха та похресник комбрига Побережнюка – капітан Владислав Пастух. Він знущався з військових під час відряджень для будівництва фортифікацій на Донеччині, Харківщині та Дніпропетровщині.
Один з бійців розповів, що за вживання алкоголю його неодноразово карали фінансово та фізично із застосуванням грубої фізичної сили,
"Також мене прив'язували до дерев'яного хреста та фізично знущалися наді мною", – каже він.
Владислав Пастух на тлі прив'язаного до хреста військовослужбовця / фото УП
Після цієї історії, Пастуха-молодшого перевели на службу в іншу частину. А його батько виплатив кошти постраждалим військовим, які написали рапорти і довели перекази квитанціями. Але Пастух не поніс жодної відповідальності за це.
Окрім цього, наприкінці 2023 року військові, яких нібито відправили в Херсонську область, будували будинок на Хмельниччині для комбрига Побережнюка. Водночас вони отримали премію по 100 тисяч гривень за день перебування на самому "нулі".
А тим часом 1 листопада 2024 року Побережнюк отримав від президента орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня – "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обовʼязку".