Українці переважно скаржаться - на нестачу коштів на харчування та речі.

"Така відповідь як "не вистачає на харчування та придбання необхідних недорогих речей - було 34% в 2008 р і в жовтні 2011 таких стало статистично значуще більше - 41%. Тобто ми можемо сказати, що показник бідності зріс порівняно з періодом до початку економічної кризи", - каже заступник директора соціальної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко.

"Оці 1025 грн - це та сума, яка відділяє бідних від небідних за даними І кварталу цього року. Менше 1025 грн - це бідні, таких - за даними 2010 року - 24,1 %", - каже працівник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.

Профспілки вивели на Майдан декілька тисяч людей

Аби розказати про власні злидні на Майдан Незалежності вийшли кілька тисяч людей з різних регіонів країни. Мітингувальники втомились від мізерних пенсій, космічних тарифів на комунпослуги та недоступні медпрепарати.

"Ми прийшли підтримувати неухильне дотримання законодавство щодо робочого договору, підтримати кредит, підтримати освіту. Пенсії дуже маленькі, підвищення квартплати - нас це не влаштовує. Подивіться, що робиться! Ліки не доступні, візьміть пенсіонера з його 800 грн. пенсії - він може собі за це купити ліки? ", - кажуть активісти протестного маршу.

Чверть населення україни - за межею бідності

Нагадаємо, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень Національної Академії Наук, близько чверті населення України перебуває за межею бідності. Підрахунки ООН - песимістичніші. Якщо оцінювати українців за загальноєвропейськими критеріями, бідних в країні нараховується майже 80%.

У свою чергу, Президент Віктор Янукович у зверненні, оприлюдненому на своєму сайті, зазначив - показник бідності за 2010 рік скоротився більше, ніж на 2 %. Оптимізм глави держави поділяють і у мінпраці та соцполітики.

"Рівень бідності за 2 роки роботи нашого уряду - зменшився в Україні з 27 до 24%. Це ми говоримо про людей, у яких середньомісячний дохід менше прожиткового мінімуму", - каже керівник прес-служби Міністерства праці і соціальної політики Михайло Кухар.

Екперти: криза знизила середньосуспільні стандарти

Натомість, екперти стверджують - криза знизила середньосуспільні стандарти. Замість того, аби підвищувати рівень життя населення - держава покриває наслідки постійними виплатами соціально вразливим громадянам.