Закон також підтримала Палата представників США, а після голосування Сенату він отримав схвалення всього Конгресу США. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також Більше, ніж у Другій світовій: у США порівняли кількість жертв від COVID-19 з загиблими воїнами

Наразі президент США Дональд Трамп має отримати проєкт для підписання. Проте раніше він погрожував застосувати проти законопроєкту право вето, а також закликав республіканців голосувати проти нього.

У випадку застосування президентом права вето законопроєкт повернуть до Конгресу для доопрацювання. Однак Конгрес США може подолати дію вето 2 третинами голосів, поданих в кожній з обох палат. Тоді він набуде чинності закону навіть без підпису президента.

Положення законопроєкту

У межах оборонного бюджету США погоджено надання 250 мільйонів доларів військової допомоги для України. Мовиться про ініціативу сприяння у сфері безпеки та на допомогу ЗСУ.

Водночас у проєкті закону є положення про посилення санкцій США проти російських трубопровідних проєктів "Північний потік-2" і "Турецький потік". Відповідні санкції передбачені за:

  • сприяння продажу, оренді або надання трубоукладальних судів для будівництва газопроводів;
  • надання відповідного страхування та перестрахування;
  • надання послуг або приміщень для технічної модернізації суден, які пов'язані з будівництвом газопроводу.

Також проєкт оборонного бюджету США на 2021 фінансовий рік передбачає введення нових санкцій проти Туреччини за придбання російських ЗРС С-400. Президенту пропонують протягом 30 днів після підписання закону про оборонні витрати ввести "5 або більше санкцій" щодо турецьких чиновників, які брали участь в процесі придбання С-400.

Санкції можуть ввести відповідно до Закону про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій.