Голова Палати представників США Кевін Маккарті раніше повідомляв про свій намір вилучити 300 мільйонів доларів з оборонного бюджету для України. Однак пізніше республіканець змінив думку.

До теми США призначили наглядача за виділеними грошима Україні: як він працюватиме

Що сказав спікер Палати

Маккарті пообіцяв зберегти допомогу Україні в законопроєкті про фінансування Пентагону. Як пояснив спікер, він вирішив залишити ці кошти після того, як зрозумів, що в іншому бюджетному законопроєкті теж передбачені гроші для нашої держави. Мовиться про проєкт закону про фінансування Державного департаменту та закордонних операцій.

За його словами, вилучити допомогу Україні з бюджету Держдепартаменту та закордонних операцій стає дедалі важче. Тому Маккарті вирішив залишити гроші для України в обох законопроєктах.

Що цьому передувало

Не так давно телеканал CNN повідомляв про наміри республіканців вилучити фінансування допомоги Україні з оборонного бюджету. У такий спосіб вони хотіли розблокувати голосування за інші бюджетні питання.

Лідери республіканських фракцій у Конгресі вели з приводу цього дискусії. Після провалу голосування за оборонний бюджет США в Палаті представників вони хотіли переконати ультраправе крило партії схвалити інші бюджетні видатки.

Інші заяви Маккарті

Нагадаємо, після виступу Володимира Зеленського перед американськими конгресменами Маккарті трохи поспілкувався з журналістами. Він назвав розмову з українським лідером хорошою та продуктивною, однак наголосив, що не змінив своєї позиції.

Маккарті тоді заявляв, що не підтримає схвалення пакета допомоги Україні на суму у 24 мільярди доларів через міграційні проблеми у США. Він хотів, щоб адміністрація Джозефа Байдена почала приділяти більше уваги боротьбі з нелегальною міграцією та побоювався, що зосередження тільки на питаннях надання допомоги Україні завадить цьому.