Про це пише британське видання The Independent. Видання скористалося даними, наведеними міжнародним інформаційним туристичним порталом Gouero, який на основі інформації ЮНЕСКО привів список європейських мов, кваліфікованих як "зникаючі" і "перебувають у небезпеці".
До перших відносяться мови, на яких говорять лише окремі представники найстаршого покоління, у той час як їхні діти вже не розуміють їх. До других - мови, якими розмовляють люди молодші, але лише зрідка і нечасто.
У найважчому становищі зі списку мов, які перебувають під загрозою зникнення, - готшейский діалект німецької мови, якою говорить маловивчена етнічна група готшейских німців, які проживають у місті Кочовище в Словенії. Точна кількість носіїв цієї мови не відома.
Лише 6 людей говорять сьогодні на галицькому діалекті караїмської мови, колись поширеної на заході України.
Залишилося тільки 20 носіїв водської мови, якою розмовляла нечисленна народність водь, яка проживає в Кінгісеппському районі Ленінградської області Росії.
Під серйозною загрозою перебуває і кільдінска саамська мова, поширена в центральній частині Кольського півострова. Нею розмовляють, за даними ЮНЕСКО, 787 осіб.
Всього в обох списках значаться 8 мов народностей, що живуть у Франції, 4 - у Великобританії, 3 - в Швеції, а також мови етносів в Хорватії, Болгарії, Італії, Греції, Німеччині, Фінляндії, Норвегії та Латвії.