Заступник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк розповів, що вже понад 100 українців виявили бажання повернутися до України з Сектору Гази, де продовжується ескалація збройного протистояння.

Читайте також Нетаньяху подякував Україні за рішучу підтримку Ізраїлю

Україна працює над повернення своїх громадян зі Сектору Гази

Подоляк зазначив, що Україна звернулася до міжнародних організацій для надання логістичної допомоги в організації повернення. Насамперед мова йде про необхідні повітряні коридори.

Заступник глави ОП нагадав, що під час попередніх спалахів протистояння в цьому регіоні у 2012 та 2014 роках вже був досвід такої взаємодії. Тоді українців вдалося евакуювати через територію Єгипту. Тепер потрібно зробити аналогічні кроки.

Не має жодного сумніву в тому, що держава завжди допомагає українцям. Де б у світі вони не опинились у надзвичайних обставинах та виявили бажання повернутися додому. Так буде і цього разу,
– запевнив Подоляк.

Зеленський дав доручення уряду

Крім того, заступник очільника ОП розповів, що Володимир Зеленський доручив організувати процес повернення українців Кабінету Міністрів, прем'єр-міністру Денису Шмигалю, міністерству закордонних справ та спеціальним службам, якщо потрібне буде їхнє сприяння.

Українців, які опинилися в зоні конфлікту та потребують допомоги та повернення додому, просять звертатися до найближчого дипломатичного представництва України будь-яким доступним способом.

Допомогу просять 4 держави

До України з проханням допомогти із поверненням їхніх громадян із Сектору Гази вже звернулися 4 держави. Це – Молдова, Білорусь, Угорщина та Болгарія.

Подоляк уточнив, що загалом мовиться про повернення 53 людей.

Зверніть увагу Ізраїль заявив про ліквідацію понад 150 терористів у Секторі Гази

Загострення між Палестиною та Ізраїлем: коротко

  • Конфлікт між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС загострився у травні 2021 року. Це сталось після того, як ізраїльські правоохоронці почали виселяти палестинців з їх домівок у Східному Єрусалимі. Невдоволення населення призвело до сутичок на Храмовій горі.
  • Ввечері 10 травня зі сторони Палестини в Ізраїль полетіли ракети, держава завдала удару у відповідь.
  • Відтоді обстріли не припиняли. За тиждень вони призвели до загибелі щонайменше 212 палестинців та 10 ізраїльтян.