Відтак, радять пам’ятати, що все якісне має відповідні сертифікати, а не захмарну ціну.
“Вироби і за гривню, і за тисячу гривень повинні бути якісним - про це говорить закон про захист прав споживачів. Тобто, якщо людина купує якийсь товар для дитини, вона повинна вимагати в обов’язковому порядку документ, що підтверджує якість – це відповідний сертифікат, декларація про якість і в обов'язковому порядку - гігієнічний висновок”, - каже представник "Укрметртестстандарту" Наталія Попова.
Ще один головний біль мам - чим годувати дитину. Нинішній ринок продукції для малюків перенасичений - як українськими, так і закордонними ласощами. Утім, застерігають у центрі випробування продукції - що міститься в упаковці - залишається нині за сімома печатями.
“Без поваги до споживача зроблене маркування! Коли склад - не все перераховано, не розписуються, які компоненти. Якщо ми візьмемо, подивимося нормальне маркування, Ви бачите там дуже багато, можливо, комусь це потрібно, можливо, не всі розуміють, можливо, комусь непотрібно. Але це повинно бути!”, - переконує представник "Укрметртестстандарту" Володимир Синчуков.
Небезпечного кольору одяг та іграшки з невідомим вмістом - не витримують найелементарніших тестувань. З іграшок сипляться внутрощі - а одяг залишає по собі сліди небезпечної фарби. Такі речі, кажуть у лабораторії, є чи не на кожному ринку та супермаркеті.
“Будь-яка фарба - це, як правило, хімічна сполука, це синтетичні матеріали, які не завжди якісні, які не завжди допущені для дотику до тіла - особливо, якщо це стосується тіла дитини”, - каже представник "Укрметртестстандарту" Галина Некрашевич.
Неприємні запахи та яскравий одяг, дрібний шрифт та сумнівні дані - експерти радять ретельно вивчати дитячі товари - аби уникнути неприємних наслідків. Разом з тим, сподіваються: невтішні результати перевірок таки побачать у контролюючих органах. І ті, зрештою, вплинуть на виробників, аби вони не наживалися на дитячому здоров’ї.