Фахівці кажуть - на "валізах сидить" переважно молодь. Згідно з соціологічними даними проведеними 2010 року, майже половина опитаних молодих людей віком до 30 років хочуть покинути Україну назавжди.

"Принципова різниця в чому, ті що раніше виїжджали, старше покоління, батьки нинішньої молоді, вони намагалися заробити гроші і повернутися сюди на Батьківщину. Нинішня ж молодь про таке вже не говорить, аби втекти, і ніякого, спалити всі мости, образно кажучи. Це вже тенденція не дуже гарна, але маємо, те що маємо", - каже член Комісії людських та громадянських прав Світового конгресу українців Володимир Богайчук.

Експерти відзначають, що вже кілька років підряд зберігається надзвичайно великий розрив між доходами українців та їхніми потребами.

"Цей розрив сьогодні складає 2,2 рази, з одного боку він трохи зменшився, бо у нас було 2,6-2,4. Але все одно, це досить висока розбіжність, чим біднішою є людина, тим більшим є цей розрив, чим молодшою є людина, тим більший є цей розрив. І він приблизно однаковий серед працюючих, серед непрацюючих, тобто сьогодні навіть працююча людина з достатнім рівнем освіти, не може достатньо заробляти, щоб забезпечити достойний рівень життя собі і своїй родині", - каже голова правління Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва.

У пошуках кращого життя українці обирають Європу та Сполучені Штати Америки. Дедалі частіше за кордон виїжджають цілими сім’ями. Так наприклад, минулого року 15 мільйонів українців подали свої заявки на "Зелену карту". Загалом, за даними Світового банку, станом на 2010 рік 15 відсотків українців живуть за кордоном.