Медик обіцяв людям за ці гроші надати їм сертифікат вакцинації та внести їхні дані в базу. Про це 26 жовтня заявили у Нацполіції.

До теми Не розуміють, що є злочинцями, – юристка розповіла про покарання за фейковий паспорт вакцинації

На Хмельниччині викрили лікаря, що "торгував" сертифікатами вакцинації

Поліція затримала посередника після передачі працівнику лікарні хабаря. Зокрема 5 тисяч гривень через посередника отримав лікар-травматолог. За даними правоохоронців, за цю суму він гарантував громадянинові:

  • "липову" вакцинацію від COVID-19;
  • внесення даних до відповідної бази;
  • отримання сертифікату про вакцинацію.

Заходи з документування корупційної "схеми" отримання сертифікатів проводилися під контролем працівників поліції. За місцем роботи медпрацівника, крім суми хабаря, правоохоронці вилучили 12 тисяч доларів, походження яких встановлюється,
– заявили у поліції.

Наразі поліція вирішує питання про повідомлення лікарю та посереднику про підозру та обрання їм запобіжних заходів. Також тривають слідчі дії.

Поліція викрила лікаря та посередників, які "торгували" сертифікатами про вакцинацію: дивіться відео

Останні викриття щодо продажу сертифікатів вакцинації та тестів на COVID-19

  • Перший заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Сергій Пантелєєв заявив, що найчастіше підроблені сертифікати фіксують у містах-мільйонниках, зокрема у Харківській, Одеській, Дніпропетровській областях.
  • У МВС заявили, що через підроблені сертифікати відкрили 800 кримінальних справ. За словами міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, ці цифри надалі тільки зростатимуть.
  • У МВС повідомили, що щодня по свій країні працюють 1 200 мобільних груп, аби виявляти правопорушників.
  • До речі, відповідальність за фальсифікацію документів нестимуть як продавці, так і покупці сертифікатів чи тестів. За підробку порушникам загрожує штраф 17 тисяч гривень або 5 років в'язниці. Водночас тих, хто використовує такі документи, каратимуть штрафом у розмірі 850 гривень або ув'язненням на 2 роки.