Про це у своїй статті для The National Interest пише співробітник Центру національних інтересів Дмітрій Саймс (Dimitri A. Simes), виділяючи 5 причин цієї популярності.
1. Більшість росіян дійсно підтримують Путіна.
Хоча в авторитарних державах навіть незалежні опитування можуть перебільшувати популярність керівника, оскільки люди не хочуть вирізнятись, все одно рівень підтримки Путіна всередині країни надзвичайно високий.
2. Війна в Україні спричинила ріст популярності російського президента.
У січні 2014 року, незадовго до початку кризи в Україні, рейтинг популярності Путіна становив 65%. Потім рівень підтримки різко виріс до вражаючого показника в 89%, хоча російська економіка й стикається з труднощами через санкції. Для Путіна це абсолютний рекорд, попередній пік його популярності припав на 2008 рік, і трапилось це, що цікаво, невдовзі після перемоги в російсько-грузинській війні.
3. Особиста популярність Путіна не має нічого спільного з підтримкою системи влади в Росії.
Якщо порівняти рівень підтримки Путіна в Росії і погляди росіян на російську владу в цілому, то можна помітити розбіжності. Росіяни не відчувають особливого ентузіазму від спілкування з чиновниками, і 69% з них намагаються звести до мінімуму свої контакти з владою.
4. Санкції позитивно впливають на образ Путіна.
66% росіян вважають, що західні санкції мають на меті "послабити і принизити" Росію, і багато з них згуртувалися навколо Путіна, вважаючи його "батьком-заступником", який захищає країну від закордонного натиску. Замість того, щоб звинувачувати президента в своїх економічних бідах, багато росіян звинувачують Захід. Майже половина росіян вважає, що санкції спрямовані не лише проти влади, а й мають на меті покарати простих росіян.
5. Що стосується України, то Путіна підтримує навіть частина опозиції.
Дії Путіна щодо України зміцнили його положення в очах консервативної бази підтримки. Але рейтинг у 89% був би неможливий без широкої підтримки суспільства. Деякі видні лідери опозиції зараз висловлюються за продовження теперішньої політики щодо України, а в ряді випадків закликають Росію піти навіть далі.
З урахуванням усіх цих факторів, навіть якщо Захід досягне успіху в економічному ослабленні Путіна, він може в підсумку зміцнити його позиції всередині країни. 89% рейтинг схвалення Путіна пояснюється не тільки радістю населення з приводу приєднання Криму, а й тим, що західні санкції посилили націоналістичний запал і розпалили у людей особисті почуття неприязні по відношенню до Заходу.
Тим часом екс-прем'єр Швеції Карл Більдт вважає, що у випадку, якщо в Кремлі дійсно налаштовані на пошук шляхів виходу з конфлікту на Донбасі, то Росія має підтримати введення міжнародної миротворчої місії на Східну Україну.