Відповідно, у 70% немовлят є ризик народитися з йодним дефіцитом. Науковці застерігають: відсутність належної профілактики йододефіциту серед українців може призвести до кретинізму та втрати інтелекту у нації. В МОЗ відповідають - провели дослідження і турбуватися немає про що.

“Сьогодні надтакого, низького рівня вмісту йоду в сечі, а робилось це по сечі, не було практично встановлено. Але це не значить, що Україна не буде проводити заходи, які стосуються йододефіциту”, - каже заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моісеєнко.

Фахівці зауважують - Україна чи не єдина з пострадянських країн, яка на державному рівні практично не підтримує програм щодо подолання йододефіциту. Водночас, подбати про здоров`я українців не так вже й складно, - кажуть експерти, - варто лише забезпечити постійний продаж йодованої харчової солі. Але й тут є певні проблеми.

“Вимоги, які на сьогоднішній день висуваються до нас, що стосується заборони по суті продажі на території України нейодованої солі. Поки що ми не можемо досягнути однозначної домовленості з виробниками солі”, - каже заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моісеєнко.

Медики нагадують: втрати, які дитина зазнає при умовах йодного дефіциту під час внутрішньоутробного розвитку, в подальшому житті відновити неможливо. Втрати, які відбулися як наслідок йодного дефіциту у дитини до 3 років викликають проблеми зі здоров’ям, працездатністю та інтелектом. Сьогодні понад 150 країн світу підтримують програми щодо профілактики йододефіциту серед населення. Зокрема, в деяких навіть випікають хліб з йодом.