Прапор, розміром 15 квадратних метрів, за ініціативи однієї з політичних сил Криму, планують пронести вулицями міста Лева на підтримку ветеранів війни.
“Сьогодні, коли ми кажемо, що хочемо поїхати на західну Україну і підтримати ветеранів Львова – це повинно розглядатися однозначно, як вшанування пам'яті Великої Вітчизняної війни. Ми їдемо без провокацій, ми їдемо з добрими намірами – підтримати ветеранів війни”, - каже ініціатор акції Андрій Козенко.
Усі охочі залишили на радянському прапорі пам’ятні надписи. Впродовж місяця червоний стяг побуває в більшості українських міст, де люди також зможуть залишити свої побажання та вітальні слова на честь Дня перемоги.
Натомість у Львові таку акцію називають спланованою провокацією.
“Червоний прапор - це прапор окупанта, який приходив на наші землі, від якого страждали наші громадяни, ті великі жертви, які були завдяки тій владі зроблені”, - каже депутат Львівської міської ради Богдан Галайко.
“У Львові набагато більше людей було замордовано під червоними прапорами аніж під будь-якими іншими в XX столітті, тому ці почуття вони нікуди не зникли, живуть ті покоління, які це пам’ятають. І на мою думку вкрай нерозважливо робити таку акцію або навпаки це спланована провокація”, - каже заступник міського голови Львова Василь Косів.
Місцева влада доволі примарно бачить, як має пройти у Львові акція, запланована кримчанами. Адже міські депутати вирішили, що 9 травня у місті буде не свята, а поминальний день - за жертвами Другої світової війни. Кому ходити вулицями міста і з якими прапорами, скоріш за все, вирішуватиме суд.