Таку інформацію в ефірі одного з українських телеканалів озвучив його адвокат у Молдові – Юліан Балан. Про це він дізнався від київського захисника Чауса.

До теми Закликали дотримуватись закону: у НАБУ з обуренням відреагували на затримання Чауса

Дружина вважає, що на фото – дійсно Чаус

Балан зазначив, що спілкувався з дружиною колишнього судді. Вона підтвердила, що на фото, оприлюднених у мережі, справді Микола Чаус. Мовляв, фотографія достатньо свіжа.

Що далі буде з колишнім суддею

Крім цього, адвокат пояснив, як можуть далі розвиватися події у справі знайденого екссудді. "Ймовірно, це єдина можливість легалізувати його перебування на території України після того, як його викрали", – зазначив він.

Той факт, що він зараз з'явився, і його взяли у СБУ, НАБУ чи інші органи… Мабуть, це буде арешт. А далі – кримінальне провадження по справі, в якій його оголошували в розшук.
– припустив Балан.

Чауса розшукували за статтею про хабарництво в особливо великому розмірі, вчинене службовою особою. У серпні його час затримали під час отримання неправомірної вигоди – 150 тисяч доларів. Гроші він закопував на своєму городі – зберігав їх у літрових банках.

Чауса знайшли в Україні: що про це відомо

  • У квітні 2021 року з'явилось повідомлення, що колишнього українського суддю викрали. Мовляв, невідомі посадили його в авто посеред Кишинева.
  • Згодом, у травні, Чаус записав відеозвернення до українців. Він запевнив, що викрадали його насправді набагато раніше.
  • 30 липня чоловіка знайшли у селі Мазурівка, що у Вінницькій області. Він нібито сам прийшов у тамтешню будівлю сільської ради.
  • За словами сільського голови, Чаус був голодним та брудним. Він був одягнений у шорти, але без футболки – з голим торсом.
  • Екссуддю нагодували, дали води. Втім, незадовго нібито прийшли посадовці Служби безпеки України й повезли його кудись.