Машини можуть спілкуватися з людьми, дотримуючись заданих правил та манер поведінки, а також робити всі хатні чи офісні справи.
Міка, до прикладу, може виконувати роботу домогосподині, зокрема вранці подати чашку кави прямо в ліжко. Лукас - хороший гід та офіціант. Робот може проводжати гостей, подавати напої до столу і патрулювати визначену територію. А Олівії найкраще вдається виконувати роль домашнього секретаря. Вона вміє працювати з електроприладами та відповідати на телефонні дзвінки.
Машини створені в рамках програми ASTAR. Головне завдання - наділити роботів інтелектом та навичками, які б зробили їх невід’ємною частиною життя людини.
“Найважливіше те, що під час напрацювання цих технологій ми дізнаємося щораз більше про те, яким саме повинен бути соціальний робот. Отримуючи такі знання, ми можемо надалі вдосконалювати та поширювати технологію”, - каже програмний директор ASORO Хейчжу Лі.
Усі роботи працюють автономно, хоча ними можна управляти і віддалено. Кожен з них має кілька відеокамер і сенсорів, які реагують на команди людини та довкілля. За словами розробників, єдине, над чим ще варто серйозно попрацювати - це мовленнєві здібності машин.
“Загалом наша мета - не готовий робот, як такий, а сукупність технологій, які ми у ньому використали. Підібравши найкращий варіант, ми легко зможемо конструювати різні види роботів”, - каже програмний директор ASORO Хейчжу Лі.
Роботу дослідників фінансує держава. Влада розуміє - такі інвестиції принесуть хороші результати для країни. Вдосконалених роботів можна буде використовувати у розважальній індустрії, в освіті, медицині. Окрім цього, машини здатні ефективно виконувати хатню роботу, що призведе до зменшення кількості іммігрантів.
“Ми будемо продовжувати працювати над цією програмою та інвестувати у нові технології. Особливу увагу збираємося приділити розвитку когнітивного інтелекту роботів, який, на нашу думку, стане проривом і зможе завоювати ринок для цих роботів”, - каже директор інституту Infocomm Research Кін Мун Лай.
Налагодити масовий випуск цих роботів сінгапурські науковці поки не планують.