Чому пшениця буде дорожчати

Бажання виробника тримати та не продавати збіжжя також не завжди провокує нескінченне збільшення цін. На цьому наголосив операційний партнер Barva Invest Юрій Гаврилюк під час форуму "Зерно і переробка: розвиток попри війну – 2024".

Дивіться також Біржові котирування на пшеницю зросли у світі, що підняло закупівельні ціни в Україні

До січня може додатися ще 20 доларів на 1 тонну. Якщо в Україні буде погана ситуація із сівбою озимини, то ринок може почати більш активно проторговувати. І це додатково стимулюватиме зростання цін до 30 – 35 доларів,
– говорить Юрій Гаврилюк.

Крім того, він додав, що можливе коливання ціни. Але кукурудза, за його словами, буде постійно тримати фуражну пшеницю в тонусі й не дасть можливості активного зростання цін на неї.

Біржові котирування на пшеницю зросли у світі, що підняло закупівельні ціни в Україні

  • Ціни на пшеницю на світових біржах зросли на 5,8 – 7,3% через ситуацію на Близькому Сході, посуху в Україні та Росії, страйк у США та можливе блокування експорту з Казахстану.
  • В Україні експортні закупівельні ціни на пшеницю виросли на 100 – 150 гривень за тонну, але експортний попит залишається низьким через конкуренцію з дешевою російською пшеницею.
  • Єгипетська влада підвищила закупівельні ціни на пшеницю у місцевих фермерів до 300 доларів за тонну, і GASC закупив 3,12 мільйона тонн російської пшениці.
  • Урожай пшениці в Австралії може зменшитися на 1 мільйон тонн через посуху та приморозки, що також вплинуло на ринок.