Чому виробники вирішили засіяти більше конопель
Голова ради директорів Асоціації розвитку льонарства і коноплярства Віра Ульянченко говорить, що збільшенню площ сприятиме те, що Мінагрополітики встигло запустити систему єКоноплі до початку сівби культури в сезоні 2025 року, повідомляє 24 Канал із посиланням на delo.ua.
Читайте також У яких випадках аграріям можуть дати відстрочку від мобілізації
Система акумулюватиме дані про юросіб-коноплярів з державних реєстрів, в ній же аграрії подаватимуть дані про площі, які планують засіяти цією культурою. Дерегуляція галузі у 2023 – 2024 роках вперше за час незалежності дозволить вирощувати промислові коноплі без звітування перед Нацполіцією і Держлікслужбою.
Аграрії зараз бачать, що їм для вирощування промислових конопель більше не треба мати справу з поліцією та лікарською службою, не потрібно одержувати жодних ліцензій або квот. Достатньо заявки на вирощування в системі "єКоноплі", так само як і для реєстрації інших культур. Тобто коноплі відтепер переходять у розряд звичайних сільськогосподарських рослин,
– розповіла Віра Ульянченко.
Попри деякі проблеми у вирощуванні технічних конопель – нестача спеціальної техніки для вирощування та збору – великий ринок збуту продуктів перероблення конопель в Україні та ЄС спонукатиме фермерів з України заходити в її виробництво.
Важливо! Віра Ульянченко додала, що зараз у світі існує великий запит на волокна, костру та насіння конопель, які використовуються в легкій промисловості, будівництві, фармацевтиці, косметології, харчовій промисловості.