"Колишні" добре почуваються за кордоном та живуть на награбовані гроші, а ми лише спостерігаємо кволі спроби українських прокурорів арештувати та відсудити їхнє майно, які закінчуються переважно нічим.

Читайте також: Які таємниці ретельно приховує новий глава Державного бюро розслідувань: дослідження журналістів

Під час найгучнішої спецоперації силовиків під кодовою назвою "Клименко" військова прокуратура під блискавичним кураторством Анатолія Матіоса та Арсена Авакова арештовувала і людей, і майно. Загалом усе що залишив в Україні екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

900 мільйонів – саме стільки коштує арештоване майно втікача соратника Януковича. Маєтки у Козині, елітні апартаменти на Печерську, мисливське угіддя, цілі поверхи в торгових центрах і охоронна фірма. Імперія Клименка, яка майже три роки після Майдану приносила прибутки утікачам тепер вже нібито у руках держави.

Накладено арешт на 154 об'єкти нерухомого майна які перебувають в Україні, 22 транспортних засоби, елітних 1000 залізничних напіввагонів, корпоративні права юридичних осіб загальною вартістю 900 мільйонів гривень,
– зазначив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Правоохоронці прозвітували, що всі усі ці багатства Клименко та компанія придбали за державні кошти, свого часу виведені в офшори через податкові схеми. Змова розкрита. Військовий прокурор пафосно із притаманною йому риторикою першим з усіх силовиків передає майно компаній Клименка до нового органу – Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Читайте також: Як передмістя Києва перетворилося на епіцентр терору та розправи: розслідування

І тут є чимало цікавого. Агентство уже майже рік очолює 33-річний Антон Янчук, якого обрали на відкритому конкурсі. Головне завдання Янчука та його команди – віднайти або зберегти вже арештований актив, поки суд не вирішить, хто справжній власник – держава чи сам підозрюваний.

А поки рішення нема, агенція вже зараз може або продати майно, або віддати його в управління приватним фірмам. Дивіденди одразу ідуть у бюджет.

Існує два шляхи управління активи – управління шляхом відбору професійних управителів на ринку управління та реалізація даного активу. Усі грошові кошти від управління відразу перераховуються до державного бюджету та можуть бути використані на будь-які соціальні програми,
– зазначила начальник з управління арештованим майном АРМА Олена Галігузова.

До слова, BMV X6, Merssedes і дві Toyota компаній Клименка вже пустили з молотка і виручили майже 5 мільйонів. А от майданчик для торгів обрали аж ніяк невипадково. Це OpenMarket чи по-старому СЕТАМ – дітище Мін’юсту Петренка із сірими схемами роботи

Дорікалося, що АРМу очолила людина пов’язана з Мін’юстом, який має прямий стосунок до заснування і просування СЕТАМу, – зазначив голова Transperancy International Ukraine Ярослав Юрчишин.

Попри прямі зв’язки із Петренком і сумнівну репутацію, Сетам і досі працює, а тепер додатково заробляє ще й завдяки новому антикорупційному органу. Сам очільник АРМИ починав свою кар'єру у фірмі Петренка, а далі вже став його заступником у Мін'юсті. Та куди цікавіше за продаж – передача в управління майна у приватні руки. Перший десяток компаній, які зможуть заробити на арештованому, уже відібрали.

Читайте також: Дірявий кордон: як державна межа могла стати приватною

"Я одразу побачив що там 10 компаній і вирішив для себе подивитися. Одразу в один клік показали мені два прізвища Ахметов кінцевими власниками, тобто хто буде отримувати вигоду від цього. Ярославський – це харківський, один з найбільших олігархів України. Вийшло так що 9 з 10 компаній мають або кримінальний шлейф ухиляння від сплати податків або напряму пов’язані з олігархами", – запевнив журналіст Олександр Волошин.

У самому кінці списку бачимо фірми які обслуговують залізничний транспорт. Назва "Метінвест" одразу говорить сама за себе. Далі стало видно – аж дві з трьох залізничних експедиторів, які нині у списку АРМА, належать Рінату Ахметову.