Правозахисна організація Amnesty International видала скандальний звіт про війну росії проти України. У ньому йдеться, що техніка та особовий склад ЗСУ подекуди розташовані серед житлових районів, що "наражає на небезпеку мирних громадян". російські пропагандисти негайно вхопилися за цю тезу та почали брехати, що наші герої "прикриваються мирним населенням", хоча такий прийом часто використовують саме російські окупанти.

Читайте також Тупість і путінська пропаганда: у Times проаналізували скандальний звіт Amnesty International

Перепрошення Amnesty International без відмови від висновків

Після того, як звіт Amnesty International отримав просто неймовірну кількість критики від України та партнерів, в організації вирішили перепросити за його публікацію. Щоправда, у дуже своєрідний спосіб, адже відмовлятися від висновків звіту Amnesty International не захотіла.

Пріоритетом Amnesty International в цьому і будь-якому іншому конфлікті є забезпечення захисту цивільних осіб. Дійсно, це було нашою єдиною метою під час публікації останнього дослідження. Хоча ми повністю підтримуємо наші висновки, ми шкодуємо про заподіяний біль,
– йдеться у заяві організації.

Також Amnesty International заявила, нібито зовсім не мала на меті у чомусь звинувачувати ЗСУ або виправдовувати злочини російських окупантів, хоча опублікований звіт наштовхує саме на такі висновки.

"Це не означає, що Amnesty International покладає на українські сили відповідальність за порушення, вчинені російськими військами, або що українські військові не вживають адекватних запобіжних заходів в інших частинах країни", – сказали в організації.

Війна росії з Україною: останні новини

  • російські окупанти більше не обстрілюють Миколаїв з С-300. ЗСУ майстерно знищили зенітно-ракетні комплекси ворога.
  • Ворог намагався прорвати оборону наших героїв одразу на кількох напрямках. Задум росіян завершився вже звично для них – вони зазнали втрат та відійшли. Також відомо, що окупанти посилюють свої угруповання на Півдні та збираються намагатись втримати Херсонщину під своїм контролем.

Дивіться також – Україні вдалося ідентифікувати командира окупантів в Енергодарі: відео