У звіті, який оприлюднили 4 серпня, мовилося що українські військові буцімто піддають небезпеці мирних жителів. Мовляв, ЗСУ створюють бази та застосовують озброєння в житлових районах, зокрема в школах і лікарнях.
До теми Польська Amnesty International засудила агресію росії після скандального звіту організації
В Amnesty International знищили довіру до себе
Журналісти The Times зазначили, що цього тижня Amnesty International рішуче взялася знищити довіру до себе, слугуючи рупором для путінської пропаганди. Адже, згідно з Женевською конвенцією, юридичні зобов'язання щодо захисту цивільних під час війни – це зовсім не звинувачення та очорнення жертв агресії, чим займається організація
Не дивно, що український офіс організації, з яким не консультувалися, засудив ці передбачувані висновки, водночас російське посольство в Лондоні охоче їх відтворило,
– зазначили в The Times.
У виданні додали, що бійці ЗСУ базуються в цивільних районах, позаяк росіяни саме їх і атакують. Цей метод окупантів вже відомий загалу, адже його застосовували не лише в Україні, а й в Чечні та Сирії.
"Українські сили мужньо протистоять цим загарбникам, одночасно намагаючись допомогти цивільним залишити небезпечні райони", – наголосили журналісти.
Водночас Amnesty International проігнорувала реалії воєнних дій і неправильно зрозуміла зміст міжнародного права.
Варто прочитати Після скандалу зі звітом звільнилася голова українського офісу Amnesty International
Видання нагадало примітну історію з часів Другої світової:
- У 1945 році мешканці Британії дізналися про табори смерті, створені нацистами в окупованій Європі.
- Аж раптом відома письменниця-пацифістка Віра Бріттен обурилася, що інформацію про ці табори оприлюднили, щоб "відвернути увагу від хаосу, спричиненого у німецьких містах бомбардуваннями союзників".
Активісти, які просувають гуманітарні інтереси, іноді можуть не помітити основну моральну відмінність між справедливою справою та злом. Випадок подібної тупості показала Amnesty International, благодійна організація з прав людини,
– зазначили журналісти.
Організація проявила м'якість до агресії та фашизму
У The Times нагадали, що раніше Amnesty International вже принижувалася перед кремлем. Організація відмовилася визнати російського опозиціонера алєксєя навальнава в'язнем сумління, тобто людиною, яку переслідують і часто ув'язнюють за мирне висловлювання своїх політичних поглядів. Після шквалу міжнародної критики це висловлювання скасували.
"Очевидно, Amnesty нічого не винесла з цього фіаско. Генеральна секретарка Агнес Калламар поскаржилася, що групу розкритикували в соцмережах, буцімто це вона була якоюсь ображеною стороною, і що її легковажний фейлетон про Україну має статус священного писання", – додали журналісти.
Попри те, що в будь-якій серйозній неурядовій організації генеральна секретарка вже пішла б у відставку, репутацію Amnesty International вже не врятувати жодними засобами.
"Колись шанована гуманітарна організація Amnesty зараз демонструє жалюгідну байдужість до гніту", – підкреслили в The Times.
Журналісти підсумували, що виявивши свою м'якість до злочинності та фашизму, організація "повинна мати порядність піти зі сцени".
Буде цікаво – ексспівробітник СБУ заявив, що зі звітом Amnesty International не все так просто: дивіться відео